Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Grand Scenica


centrino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Noszę się z zamiarem zakupu większego samochodu - padło na Grand Scenica <szukaj>

Rozważam zakup wersji benzynowej 1,6 ewentualnie mniejszego diesla, jedna co do diesla mam pewne obawy związane z przebiegiem i kosztami eksploatacji.

W mojej okolicy znalazłem kilka egzemplarzy. W związku z tym proszę o jakies opinie osób mających jakies doświadczenie z Grand Scenicami :)

Głównie bedę sie poruszał głównie po mieście, wyjazdy na działkę oraz na wakacje.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-grand-7osobowy-zobacz-C29241061.html

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://allegro.pl/sliczny-grand-oplacony-1-6-16v-gaz-klima-super-i3270601635.html

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-1-6-16v-z-gazem-klimatr-alus-C29278416.html

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://allegro.pl/okazja-sliczny-grand-scenic-oplacony-i3247443064.html

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-C29031354.html

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

pozdrawiam, i jeszcze mam takie pytanie czy standardem jest to, że w scenicach i grand scenicach przedni pas ma jakby delikatny odcien lakieru czy na 100% musiał byc stukniety :) ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przy ocenie poszczegolnych modeli ci nie pomoge ale co do tego pasa tez to zuważylem ostatnio u siebie tak z przodu jak I z tyłu.Kolor zderzaka rożni sie nieznacznie a auto na 100% nie bylo bite bo sprawdzalem( niestety juz nie jest).Co do.silnikow jak znajdziesz interesujacy egzemplarz to jedź przed zakupem do ASO I jak nic nie znajdą to od ciebie będzie.zależało czy go kupic.Jak silnik jest zadbany to nie musisz sie martwic.Nie wiem jak diesle bo jam 1.6.Stosuje sie do czestszej wymiany oleju ,a silnik lazi jak lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w kolorze nie są standartem w żadnym aucie i to niezależnie czy lakierowane są elementy metalowe czy z tworzyw.Jedynie mogą być subiektywne wrażenia różnic wynikające z różnych faktur powierzchni lakierowanych.Zerknijcie w drugie ogłoszenie-bezwypadkowy ma przedni zderzak ciemniejszy a tył jest jaśniejszy.

Konstantynów-Do sprawdzenia przód i prawy tył+ niedopasowany tylny zderzak.Ogłoszenie wygląda jak skopiowane z jednego z tysięcy "od pierwszych właścicieli"'"igiełek" itp.

Brak podstawowych informacji typu przebieg,gdzie serwisowany,dokumentacja napraw.Trochę to zniechęca,tym bardziej,że teoretycznie auto jest atrakcyjne ale coś musiało z nim być,że trafiło do komisu.

Kutno-klasyka.Pierwszy właściciel(gdzie?),opłacony,zarejestrowany,gotowy do rejestracji,złom do opłacenia.Z bełkotu z tego ogłoszenia wiadomo,że auto sprowadzone na handel,nie ma opłaconego recyclingu (bo szkoda 500 pln),ma gaz(nie wiadomo jaki),mały stosunkowo przebieg i śliczną nowoobszytą kierownicę.Bezwypadkowy tzn.dwa razy robiony przód,do tego lakierowany zderzak tylny i klapa.Trzeba sprawdzić tylną szybę czy jest orginał.Tył jest poskładany krzywo.Hak-jak dla mnie to minus dodatkowy.

Następne Kutno.Praktycznie można przeczytać uwagi powyżej.Środek podniszczony.Mina.

Kolejne Kutno.Fajny kolorek.Przód niespasowany i to samo tylny zderzak.Nie mogę dojrzeć naklejek.Środek zmordowany,a auto jest wystawiane parę miesięcy i nie ma chętnych.

Ostatnie - nieaktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąlem w te drugie ogloszenie I powiem ze naprawde widac roznice na zdjeciach.U mnie to jednak trzeb postac I wtedy widac roznice ale nie taka jak na tych zdjeciach.To zapewne wynika z faktur powierzchni bo to co widac na zdjeciu z drugiego ogłoszenia zakrawa na kpinę.

A moze ktos wjechal w zaspę :)

I ten bardzo ekonomiczny silnik <szukaj>.7 litrow na 100 km ale chyba z przepaści.Moj w miescie przy bardzo spokojnej jezdzie bierze ok 8 bez niczego a to jest grand wiec pewnie tez wiecej lyknie

(silnik 1.6 16V)

I pamiętaj że by się nie napalać bo ja też przed kupnem oglądalem kilka "perełek" a po umowieniu się na oględziny ręce opadały.Ale po 3 miesiącach kupiłem od pewnej osoby.Golas bo golas ale kosztowal dosc malo a na wszystkie naprawy byly dokumenty.Powodzenia przy szukaniu.

Edytowane przez boban666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w kolorze nie są standartem w żadnym aucie i to niezależnie czy lakierowane są elementy metalowe czy z tworzyw.Jedynie mogą być subiektywne wrażenia różnic wynikające z różnych faktur powierzchni lakierowanych.

Nie zgodzę się z Tobą.Mam obydwa nowe samochody kupione w salonie i w obydwu przypadkach jest różnica pomiędzy zderzakiem plastik a błotnikiem metal.I nie dotyczy to tylko Reni ale np Corsy w moim przypadku.

Ale faktycznie różnica przy tylnim zderzaku jest znacząca.Co tak naprawdę nic nie oznacza,bo malowanie zderzaka to nie przeszczep ćwartki ,czyli żaden dramat.Jedynie wskazówka do poszukiwania przeszłości nie zaś wyrok.

Edytowane przez pabik
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zgodzę się z kol. pabik.

Nawet w nowym aucie w salonie łatwo można zobaczyć różnicę pomiędzy lakierem na części plastikowej a części metalowej.

Łatwo to wychwycić patrząc na klapkę wlewu paliwa. Najłatwiej też to widać na jasnych kolorach np. żółty lub choćby taki właśnie jasny perłowy. Przekonajcie się sami odwiedzając jakikolwiek salon. Jednak taki stan rzeczy nie zwalnia kupującego od dokładnych oględzin.

Pozdrawiam

Edytowane przez dj-doc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich - znalazłem takie oto ogłoszonko:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://allegro.pl/scenic-grand-1-6-16v-105-km-2005-rok-stan-bdb-i3947184115.html

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

prosiłbym o jakieś uwagi i spostrzeżenia dot. w/w samochodu ;)

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ESP czyli kontroli trakcji nie ma;

-dywaniki gdzieś sobie poszły (w tej wersji powinny być jasne welurowe);

-fotel w sumie do przebiegu może się zgadzać, ale aż ma pęknięte pokrycie z plastikowego byka na boku;

-ja też mogę dać gwarancję na ten samochód, nawet na rok ;)

-zgadza się na przegląd w stacji diagnostycznej, hoho, łaskawca...

-plama na prawym przednim fotelu od wewnętrznej strony (przy schowku), wspomniane pęknięcie na fotelu kierowcy;

-naklejki na progach są i wyglądają na równo zżółknięte;

-kwestia ubezpieczenia i powrotu na kołach-Optima trochę o tym pisał w innych wątkach;

-ten silnik to nie demon dynamiki, przynajmniej nie w tej wersji nadwoziowej, ale Andrzej27r jest zadowolony z takiego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rzeczy używane, sprzedawane przez firmę (paragon, faktura) obowiązuje "12 miesięczna odpowiedzialność sprzedawcy", na podstawie "ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej". Tak więc te jego 3 miesiące to...

Edytowane przez slawko_23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!