Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Laguny II ph II 2.0 T 170km Proszę o poradę


dante52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co myślicie o tym samochodziku? Chciałbym jechać po niego w niedzielę, a jako że mam 500 km w jedną stronę pytanie czy jest warto?

Auto stoi w okolicach Bydgoszczy.

Przebieg to dzwoniłem do serwisu w 2010r zanotowali 70 tyś.

Link do ogłoszenia:

http://otomoto.pl/renault-laguna-2-0t-skora-xenon-okazja-C32079631.html

VIN:

VF1BG1ZB634154059

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dowiedź się ile ma kart, jeżeli jedną to sobie odpuść. Auto jest sprowadzone z Francji a tam obowiązuje zasada jak auto jest do złomowania to ubezpieczyciel zabiera jedna kartę. Nie pisze czy jest po opłatach. I prawdopodobnie umowa "na francuza". W razie kłopotów z autem sprzedawca umywa ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty to znaczy? Nigdy nie kupowałem auta u nas w Polsce sprowadzonego z Francji. Jakie papiery muszę dostać od sprzedającego? Auto nie jest opłacone do opłat.

Edytowane przez dante52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Francji musisz dostać oryginalny dowód rejestracyjny i fakturę zakupu.

Może być tak, że kupisz samochód, a dokumenty dopiero do Ciebie dotrą pocztą, w takiej sytuacji najprawdopodobniej Francja wystawi fakturę na Twoje dane, a handlarz w Polsce wtedy jest czysty i jego w ogóle nie ma w dokumentach.

Dokumenty jakie będą Cio potrzebne do rejestracji:

dowód rejestracyjny oryginał

faktura zakupu

opłacasz recykling 500zł

opłacasz akcyzę (ok 3% od wartości auta poniżej 2 litrów pojemności)

opłata skarbowa ok 17zł

VAT 25 160zł

jak auto nie ma tablic to jeszcze chyba próbne tablice

rejestracja 250zł

tłumaczenia dokumentów ok 100zł

-ubezpieczenie OC na końcu.

 

Fakturę prawdopodobnie dostaniesz z Francji, a tam będzie jakieś 1500-1800E max. Czyli wychodzi ok 7500zł. W urzędzie celnym mogą się dopatrzyć, że za mała wartość i wezmą rynkową z taryfikatora, przyjmijmy 15tys zł. 3% od tego to będzie jakieś 500zł akcyzy.

 

Zakup auta:

ok 10500zł

opłaty ok 1800zł

zderzak ok 500zł

błotnik 200zł

lakierowanie 800-1000zł

nie wiadomo co z chłodnicami.

Części do lifta są droższe niż do phI i jest ich mniej, stąd takie ceny. Do tego masz xenon, więc też inny zderzak.

 

Za ok 14tys zł masz fajne auto z niezłym silnikiem ;)

Pod warunkiem, że nie wyjdą jakieś kwiatki. Po gałce zmiany biegów nigdy bym nie uwierzył, że ma poniżej 100tys km, ale takie przebiegi są możliwe u Francuzów. Prawdopodobnie dużo jeździło po mieście, dlatego trzeba sprawdzić koło dwumasowe.

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sprzedawcy powiedział mi że autem można wrócić na kołach tylko muszę zapłacić u niego 100 zł za OC które jest ważne miesiąc.

Wylakieruje sobie sam bo akurat pracuje w warsztacie lakierniczym. ;) I do polakierowania jest jeszcze zderzak tylny i klapa tylna

Przebieg można jakoś sprawdzić przez numer winietki na szybie przedniej po prawej stronie na dole w rogu nalepiają to na stacjach diagnostycznych we Francji i tam zapisują przebieg auta i czy miało jakieś usterki w czasie przeglądu.

Jak sprawdzić koło dwu masowe?

Edytowane przez dante52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić koło dwu masowe?

Po odpaleniu silnika powinien równo pracować, bez hałasu, drgań i wibracji.

Ja w przebieg jestem w stanie uwierzyć, tylko ta gałka mocno zużyta.

Sam kupiłem lalkę po lifcie z przebiegiem 71 tys km w 100% potwierdzonym historiami w aso, stanem technicznym, ksiązką serwisową. I to jeszcze diesel ;) Przy zakupie miała 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat mi odradza żebyśmy jutro jechali w taką daleką wycieczkę bo może się okazać ze to auto szrot. Chciałbym żeby ktoś mi sprawdził wcześniej to auto któryś forumowiczów tylko nikogo nie znam ;)

Bardzo bym chciał tą Laguna II phII z tym silnikiem 2.0 Turbo ale się boję że się wkopie i utopie kasę.

A jak dzwoniłem do gościa o zdjęcie winietki żeby sprawdzić przebieg tak jak by udawał głupka że nie wie o co chodzi mi.

W przebieg też trochę wierze że jest ok tylko w ogóle się nie da się go sprawdzić przez żaden komputer diagnostyczny.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się sprawdzić. Przebieg jest zapisywany na karcie i z karty można z czytać w ASO. A co do przebiegu to auto mogło bardzo długo stać na placu we Francji po kolizji. I ważne aby sprawdzić czy ma kata, bo teraz panuje moda na wycinanie ich (bo można na nich dodatkowo zarobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym się go zapytać czy kupił on to z ubezpieczalni francuskiej. Zastanawiam się czy nie pojechać w przyszłą sobotę i pojechać tym autem do ASO na sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym się go zapytać czy kupił on to z ubezpieczalni francuskiej.

Nawet jak odkupił od ubezpieczyciela to i tak się nie przyzna do tego teraz. Dowiedź się najpierw ile ma kart do tego auta. Albo niech ktoś z rodziny lub kolegów też do niego zadzwoni ale z innego numeru telefonu, i pyta i pyta.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!