Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Laguny II ph II 2.0 T 170km Proszę o poradę


dante52

Rekomendowane odpowiedzi

Poprosiłem kolegę żeby zadzwonił do tego handlarza one jest bardziej obcykany w kupowaniu aut dowiedział się że najpierw musiałbym kupić od niego to auto dostaje dowód rejestracyjny francuski podbity że auto zostaje wyrejestrowane i coś tam jeszcze ale nie dostaje faktury zakupu tylko dopiero po tygogodniu i faktura zostaje wypisana że ja to auto kupiłem we francji( oile bym wogole bym ja dostał). Tak jak wcześniej pisał użytkownik meganecoupe i dostaje jedną kartę do auta.

Handlarz nawet za to auto chce 10 tyś zł.

Nie polecam prawdopodobnie jest to oszust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest standard u handlarzy.

Możesz dogadać najpierw, że płacisz za auto 7tys zł i zabierasz auto lawetą (i będziesz je powoli naprawiać). Jak dokumenty przyjdą z Francji, to on wysyła Ci je za pobraniem (3tys zł) i dalej z kompletnymi papierami możesz dalej robić procedury do rejestracji.

Jedna karta to nie problem - za jakieś 4-5stów dorobisz poza ASO.

Lagunę II w dobrym stanie jest baaaaardzo trudno kupić, a z tym silnikiem to w ogóle trudny temat.

Moim zdaniem jednak warto, bo auto samo w sobie jest na prawdę udanym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja poliftowa

jak się nie mylę Francja aso renault zapisują dane nabywcy serwisach itp na karcie, wiec serwis potrafi jak chce odczytać dane z karty/bsi inne renault także przebieg można sprawdzić na pompie abs/esp.

Nie każdy kto cofa licznik wie o tym i tego nie robi poliftowa wersja ma tą opcje.

Wielkiej szkody nie widać na aucie.

Błotniki plastikowe przyjemnie się wymienia w renault ale to chyba wiesz.

Wg mnie to felgi są nie z tej wersji laguny, ale zapytaj na forum laguny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze napalony jestem na to auto po mojej Megane IIphI(jeszcze nie sprzedałem) chce właśnie kupić Lagunę II własnie po lifcie bardzo mi się podobają i z tym silnikiem własnie z xenonem z siedzeniami kubełkowymi z białymi zegarami i trójramienną kierownicą ;)

 

Tylko co muszę zrobić żebym miał coś na podkładkę żeby mnie nie oszukał?

 

A felgi są oryginalne model Silverstone 17 czytałem cały poradnik kupującego Lagunę II występowały tylko w wersji dynamique, privilege i initiale.

post-19206-0-22523200-1391939129_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby mieć podkładkę piszesz dodatkową umowę, w której sprzedający zobowiązuje się do dostarczenia dokumentów w wyznaczonym terminie (np. 2 tygodnie). Musicie tam napisać, że auto kosztuje 10tys zł, a że Ty zabierasz auto za 7tys, a resztę (czyli 3tys zł) dopłacisz przy dostarczeniu dokumentów. Jeżeli sprzedający się nie wywiąże z tej umowy, zgadza się oddać kasę za samochód ORAZ Twój koszt dojazdu/transportu auta (nawet koszt lawety).

Jak się na to nie zgodzi, to nie masz co jechać po auto, jak się zgodzi to masz podkładkę, ale chyba się nie zdarza żeby wykiwali na dokumentach z taką umową.

 

Aha, dokumenty wysyła Ci pocztą polską, za pobraniem, ale z możliwością wglądu do zawartości. Sprawdzasz od razu czy dane są poprawne, jak tak to przyjmujesz, jak nie to nie odbierasz. Pamiętaj, że najmniejsza literówka może spowodować problem przy rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taką umowę to co piszesz musiałbym sam napisać? Czy normalna umowa kupna sprzedaży tylko coś poprzerabiać?

Wolałbym tym autem jak by co wracać na kołach bo wypożyczenie lawety na dobę w Krakowie 350 zł bez limitu kilometrów i kaucja 1000 zł.

Zadzwonię do niego jutro i czy na to się zgodzi wyjazd możliwy tylko po to auto sobota albo niedziela.

Bardzo bym chciał żeby ktoś pojechał i bym mi wcześniej sprawdził to auto.

Edytowane przez dante52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, taką umowę piszesz sam, chociaż handlarz pewnie będzie już miał coś takiego przygotowane.

Laweta czy najazd (bus z lawetą "na plecach")?

Jak sama laweta to drogo, jak najazd to normalna cena. Laguna jest szeroka, nie wjedzie na starsze, wąskie lawety.

Jak najazd, to może będzie na kat B, więc sam możesz jechać.

Mimo wszystko nie wierzył bym do końca, że autem można wracać na kołach. Po pierwsze brak dokumentów, po drugie może nie być sprawne do końca (np pęknięta chłodnica). W takiej sytuacji musiałbyś wracać do siebie i jechać drugi raz z lawetą.

 

W sprawie oględzin niestety nie pomogę, nie mam nikogo w Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty ma Kartę "Griss" czyli dowód rejestracyjny Francuski i jest przekreślony i podpisany że auto zostało wyrejestrowane z Francji.

Tylko mówił że nie ma faktury i faktura będzie na mnie że to ja kupiłem tak jak pisałeś wcześniej.

A nikt tutaj z forum nie jest z Bydgoszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jest jeszcze jeden myk jaki stosują handlarze. Naprawił auto po dużej kolizji w tył po łepkach a zostawił przód aby złapać jelenia. Też się z takimi praktykami się spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phpion, link wymaga zalogowania się. Jak możesz to skopiuj treść co tam jest, albo zrób zrzut ekranu i wrzuć przez forumowy hosting zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!