Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam pytanie odnośnie koła pasowego/chyba tak się nazywa na sprężarce klimy.

 

Od jakiegoś czasu zaczęły dochodzić dziwne odgłosy z tamtej strony...na wolnych obrotach lub przy mocniejszym dodawaniu gazu podczas jazdy.Koło nie jest krzywe,nie bije itd.Odgłos o tak jakby terkotanie - stukanie nieregularne.

Jak przejadę się po trasie następuje cisza.Miałem wymieniane wszystkie paski,wraz z rolką prowadzącą.

 

Czy to koło można wymienic?czy jest to kpl ze sprężarką?

 

pozdrawiam i czekam na info,może ktos miał coś podobnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franz998, właśnie koło pasowe sprężarki klimy jest jej sprzęgłem. To elektrosprzęgło wydaje takie odgłosy, przy włączonej klimie, w obecnych nie za wysokich temperaturach i podczas przechodzenia z wolnych obrotów na wyższe (i odwrotnie). Prawdopodobnie nastąpił taki zbieg tych 3 okoliczności, że czujniki nie mogły się "zdecydować' czy zasprzęglic sprężarkę czy nie. Posłuchaj czy te objawy występują przy wyłączonej klimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz temat klaruje się chyba ;-)

 

otóż ostatnio po zapaleniu silnika zaczęło stukać,włączyłem klimę to się nasiliło,po wyłączeniu stukało nieregularnie...i tak jest cały czas,tzn raz stuka raz nie...jak popuszczę nogę z gazu to cisza,przyspieszam to zaczyna stukać,ale nie zawsze.

 

Dziwnie to brzmi,ale szukałem przyczyny - ostra jazda,spokojna itp i nie wiem :-/

 

czy wymienić to koło... o ile się da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość KrzysiekP

Mam chyba nieco podobnie.

Jest tak: klima wyłączona - jest cicho, koło pasowe sprężarki pracuje bez wibracji.

Po włączeniu: zaczyna hałasować, koło pasowe wibruje. Mimo hałasu wszystko pracuje poprawnie, chłodzenie jest.

Po jakimś czasie cichnie i pracuje już normalnie.

Macie jakieś pomysły co może się dziać i jak może się to skończyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam i proszę o podpowiedź. W moim scenicu ostatnio coś rytmicznie piszczy-kwiczy w okolicach paska, jakby zacinające się łozysko. Dzis przypatrywałem się temu i stwierdziłem, że koło sprężarki kręci się tylko przy włączonej klimie :shock: . Czy tak ma być, ze pasek się ślizga po kole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gres, bieżnia koła kręci się zawsze. W jego środku znajduje się elektrosprzęgło, które zasprzęgla bieżnię z wałkiem sprężarki dopiero po załączeniu klimy. Wówczas widzisz że środek się obraca. pobierz i przeglądnij sobie to: http://megane.com.pl/dload.php?action=category&id=4 W dokumencie 4440A.pdf pokazano "+/-" jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja tępy, na to nie wpadłem. Wielkie dzięki i sorki ale to moje pierwsze autko z klimą :roll:

A moze ktoś podpowie co tam moze piszczeć tak bardziej jakby od dolu (jakie łozysko)? I jak się do tego zabrać bo dostep chyba kiepski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

wiem ze podaliście plik z danymi serwisowymi do klimy ale za żadne skarby mie mogę go sobie otworzyć więc mam taką prośbę czy ktoś móglby podać ile powinno być czynnika r134a w ukladzie klimatyzacji Reni Megane 96' 1,9dt ilość oleju też bylaby mile widziana! Mam dostęp do maszyny ale działa ona tylko w trybie automatycznym a w tym serwisie o auto-dacie to nikt nie słyszał samochód kupiłem niedawno i niestety żadnych książek nie dostałem na nalepkach pod maską tez takich informacji nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!