Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spore zużycie oleju w 1,6 16v + LPG


qnqn1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem megane I ph II 1,6 16v kombi z 2000r.

Przebieg na liczniku to 215 000, auto sprowadzone z Holandii z LPG (założona u nich przy 50 000km).

Problemem jest wysokie jak mi się wydaje zużycie oleju ok. 2,5L / 10 000km.

Wiem, że producenci dopuszczają do 1L/1000km, ale przy takim przepale to za autem byłoby raczej czarno.

Auto po postoju przez noc zapala bez problemu, nie puszcza białego / czarnego czy siwego dymka, jednak nawet po rozgrzaniu silnika z wydechu czuć zapach spalanego oleju.

Nie kopci też jakoś specjalnie - generalnie kolor spalin przy zapalaniu jak i po rozgrzaniu silnika zbliżony.

Silnik został dokładnie obejrzany od strony skrzyni, rozrządu, miski olejowej itd.

Wycieków brak :/ Pracuje równo. Przyspieszenie i moc ok. spalanie od 7,7 - 8,5L LPG / 100km.

Styl jazdy mam raczej delikatny, ale nie dziadkowaty prędkości max. przy jakich się poruszam to ok. 110 - 120km/h, obroty do 3500 - 4000.

Trasy raczej dłuższe min. 25km - 50km, raz - dwa razy na tydzień ok. 200km jednym ciągiem.

W zbiorniku płynu chłodzącego brak "masełka". Jeżdżę na półsyntetyku mobila 10w40.

Czy ten przepał to wina oleju, czy bardziej wskazuje na koniec pierścieni lub uszczelniaczy zaworowych.

Nie sprawdzałem kompresji i nie robiłem jeszcze próby olejowej. Jak temu zaradzić, czy może nic nie robić?

Proszę Kolegów i Koleżanki i opinie i ew. porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest wysokie jak mi się wydaje zużycie oleju ok. 2,5L / 10 000km.

No bez przesady, auto ma przejechane 215tyś km więc ma prawo brać olej. Jakby brało 1l na 1000km to bym się wtedy martwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, auto ma przejechane 215tyś km więc ma prawo brać olej.

To tyle co moja meganka, a oleju nie muszę dolewać między wymianami (co 20 000 km), oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!