Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault 1.6 benzyna 98r. wysokie spalanie?


lukstan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję pewnej porady, gdyż nie jestem pewien czy spalanie w mojej Reni jest w normie, czy za wysokie. Wiem, że były już takie tematy na forum, ale z tego co widziałem to dosyć dawno, więc stworzyłem nowy. W razie czego proszę moderatora o przeniesienie postu do innego tematu. Otóż od kwietnia 2013r. jestem użytkownikiem Renault Megane 1,6 benzyna 90km z 98r. Od dłuższego czasu wydawało mi się, że samochód spala zbyt dużo benzyny. Jako, że wskaźnik paliwa jest w samochodzie bardzo niedokładny, postanowiłem zatankować do pełna, przejechać 100 kilometrów i znów zatankować do pełna. Tankowałem na tej samej stacji, ten sam dystrybutor. Weszło mi po przejechaniu tych 100 kilometrów 11,5 litrów benzyny. Dodam, że samochód jeździ cały czas po mieście, krótkie odcinki 2-3 kilometrowe. Wiem, że to ma wpływ ale czy aż taki powinno mieć? W tej chwili nie było mrozów, temperatura głównie kilka stopni powyżej zera. Nie wiem czy to ma wpływ ale mam dziurawy tłumik. Samochód po zakupie miał wymieniany olej i od tamtego czasu nie dolewałem ani trochę. Zauważyłem jakiś czas temu jakby go troszeczkę przybyło, ale od mniej wiecej 3,4 miesięcy stan się utrzymuje. Według mnie czuć go trochę benzyną i jest biały nalot pod korkiem oraz na prowadnicy bagnetu (gdzieś wyczytałem, że to normalne przy jeździe na krótkich odcinkach). Bardzo proszę poradźcie mi czy mam szukać gdzieś przyczyny takiego spalania, czy jest to normalny wynik w tym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest tłumik dziurawy za sondą lambda, nie ma to znaczenia dla spalania.

Jak czuć benzyną, to prawdopodobnie ze świecami jest problem. Tyle tylko że tym problemem jest ich niewypalanie przez krótkie odcinki jazdy.

Moim skromnym zdaniem, na takie warunki eksploatacyjne, to auto zachowuje się normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!