Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka zużycia klocków świeci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem!!! Niedawno kupiłem meganke i świeci mi sie cały czas kontrolka zuzycia klockow. Sprawdzałem kabelek jest tylko po lewj stronie wiec mysle, że hamulce musiały byc juz zmieniane, ale niemam pewności. Klocki hamulcowe są w dobrym stanie wiec mysle ze niema sęsu ich wymieniać. MAM pytanie co zrobic zeby ta kontrolka nieświeciła sie cały czas??? Dodam że kontolka świeci słabiaj jak jade i mocniej jak wcisne pedał hamulca. Z góry dziki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możecie mi wyjasnić co ma dolanie płynu hamulcowego do kontrolki zlyżycia klocków hamulcowych przeciesz ja mam płynu wystarczająco mam też klocki z kabelkami ale tylko z lewej strony moje pytanie brzmiało co zrobić żeby kontrolka zlużycia klocków hamulcowych nieświciła mi cały czas??????????????

Dodam ze okladziny na klockach też mam dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek1, sprawdź ten kabelek z lewej strony, (tak powinno być, tylko z lewej strony) czy czasami nie jest przetarta izolacja. Tym kabelkiem powinna iść masa do kontrolki ale dopiero po zużyciu okładzin ciernych. Jeśli izolacja jest uszkodzona, może dotykać do masy, a tym samym zamykać obwód kontrolki zużycia klocków. Wtedy kontrolka świeci, pomimo iż klocki są dobre. (niezaizolowane łączenie kabelka od klocka i tego przewodu, także może to powodować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o płynie dlatego że jeżeli jest go za mało to sie wtedy zaczyna świecić kontrolka ale po głębszej analizie forum dochodzę do wniosku że nastąpiła pomyłka z racji tego że zapomniałem o drugiej kontrolce jaka istnieje w MI. Kontrolka w przypadku braku płynu zaczyna sie świecić ale od ręcznego bo ona jest połączona z pływakiem w zbiorniczku i reaguje na zmianę poziomu płynu. Ale płynu zawsze trzeba pilnować a jeżeli masz poziom na znaczek max to jest ok. Tak wiec szukaj przyczyny w kabelkach od klocków. Ostatecznie możesz je rozłączyć.

Dzięki uprzejmości władz forum dostarczam link podobnego tematu:

TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy okazji ja zadam pytanko. Coś mi lekko zgrzyta w lewym, tylnym kole w trakcie hamowania. Szczególne przy zimnych tarczach. Podejrzewam zużywanie się klocków, ale czy w takim przypadku nie powinna mi się takowa kontrolka zaświecić?

Poprzedni właściciel twierdził, że klocki wymieniał ale ja tego nie sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam zużywanie się klocków, ale czy w takim przypadku nie powinna mi się takowa kontrolka zaświecić?
z tymi kontrolkami to roznie bywa..rownie dobrze moga byc juz calkowicie zuzyte, a kontrolka moze sie nie zapalic dlatego sugeruje obejrzenie stanu klockow a nie poleganie na elektryce/elektronice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!