Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

valeo zestaw sprzegla ze sztywnym kolem


marcin.slu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od miesiaca mam zamontowany zestaw sprzegla valeo ze sztywnym kolem, i jak na razie to strasznie zaluje, auto chodzi jak traktor drgania przenosi na cala karoserie, to na zepsutym dwumasie bylo sto razy lepiej. Ma ktos moze taki zestaw u siebie, i czy istnieje mozliwosc zlego montazu tego zestawu? Czy to po prostu tak dziala.

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, wypadałoby zacząć od zapoznania się z regulaminem, bo widocznie go pominąłeś. Na tym forum piszemy po polsku. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mija już pół roku jak śmigam swoim autem po takiej samej wymianie dwumasy na zestaw Valeo....iii..jestem zadowolony :(. autko śmiga ładnie, co do wibracji...to jeśli nie schodzi się z obrotami poniżej 1000 to jest ok...poniżej tej granicy można odczuć wibracje.....spalanie w normie, przy 190 na autostradzie tez wszystko ok...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam. Przejechałem na tym wynalazku już ze 30 tys. i jestem bardzo niezadowolony. Silnik ciut głośniej pracuje. Plastiki w aucie potrafią trzeszczeć przez nadmierne wibracje całej kasty. Gasi się go tragicznie - poduszki silnika po prostu płaczą. Ze skrzyni wydobywają się lekkie szumy plus biegi ciężej wchodzą. Za wysoki bieg, za niskie obroty - potrafi buczeć. Owszem jak trzyma się go na obrotach to jest ok ale Megane dCi to nie Civic w Vtec'u żeby go cisnąć na okrągło. Ogólnie kultura pracy całego zestawu woła o pomstę do nieba. Co do złego założenia - złe spasowanie części może spowodować uszkodzenie bądź złą pracę skrzyni a nawet jej uszkodzenie oraz historia w wersji hardcore: istnieją "mechanicy" którzy założyli tarczę sprzęgłową tego wynalazku na odwrót (ponieważ z obu stron wygląda prawie identycznie). Najlepsze jest to, że auto jezdziło, tylko biegi prawie w ogóle nie chciały wchodzić a szum ze skrzyni niemiłośierny.

Reasumując zakup uważam za nieudany, choć sam sobie jestem winny, ponieważ moi znajomi mechanicy odradzali mi zakup tego bubla ale ja się uparłem, widziałem w tym dobry sposób oszczędności. Teraz moja oszczędność wychodzi mi bokiem. Moim zdaniem Valeo powinno wycofać coś takiego z produkcji by nie kusić przyszłych nabywców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!