Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka skrzynia 1.6 16v i czy szlifować głowice przy wymianie uszczelki?


Zmijasek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Autko Megane II phII 2006 1.6 16v 112 km

Po ostatniej wymianie oleju mechanik powiedział, że mam spory wyciek oleju. Fakt osłona była uwalona totalnie, silnik od spodu też mokry.

Umyłem dokładnie silnik, przejechałem się około 3 km i zauważyłem wyciek w okolicy łączenia skrzynia-silnik.

Kolejna wizyta u mechanika z widocznym zaciekiem i diagnoza: wyciek z połączenia skrzyni i silnika.

Po zdjęciu skrzyni poinformował mnie, że są duże opiłki około 4-5 mm w okolicy skrzyni biegów. Skrzynia nie była rozbierana tylko odkręcona. Dodam, że czasami mi zgrzytnie jak zmieniam bieg z 3 na 4 przy wyższych obrotach, jak poczekam aż obroty spadną to jest ok.

Zasugerował wymianę skrzyni bo naprawa nie jest opłacalna.

Później poinformował mnie, że uszczelka pod głowica jest walnięta (w okolicy łączenia skrzynia-silnik) i właśnie to jest przyczyna wycieku. Zaproponował wymianę uszczelki i przy okazji szlifowanie głowicy. Dodam, że objawów typu: ciemny płyn chłodniczy, spadek mocy, grzanie się silnika itp) Nie było sprawdzane ciśnienie na cylindrach.

 

Pytania:

1. Czy te opiłki w skrzyni mogą być od sprzęgła, czy to raczej elementy zębatek skrzyni.

2. Czy jest możliwość aby przy tym silniku była skrzynia JR5 103 i czy można założyć np JR5 104? (na necie widzę, że skrzynie JR5 103 są do 1.5 diesla)

3. Czy szlifowanie głowicy jest konieczne w przypadku wymiany uszczelki, czy jest to po prostu dodatek do usługi który może zmniejszyć ryzyko kolejnych usterek. Cena ok 350 zł

 

w załączniku nr skrzyni

post-62803-0-33822300-1395398678_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze co to za mechanik który twierdzi ze wyciek jest ze skrzyni , a po jej zdjęciu mowi ze jest spod głowicy ?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

przyjzalbym Przyjrzałbym się uszczelce pod wymiennikiem ciepła, a jeśli spod głowicy , to jeśli nie jest to duzy wyciek to odpuść, wymyj porządnie i popatrz w którym miejscu dokładnie leci, i wtedy napisz na forum.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

wg mnie naciągacz nie mechanik.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

planowanie głowicy max 100 zl

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

jeśli dymil ci przez chwile na niebiesko po odpalaniu to uszczelniacze zaworowe do wym - około 120 zl

 

Regulamin pkt. 5.9 - Enter - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!