Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie ciśnienie w oponach?


Gość kammat1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

W tym sezonie do mojej Megane III Coupe 1.4 tce zakupiłem komplet felg 18x7,5" do nich nowe opony o rozmiarze 225/40. Podczas montażu nabili mi aż 2,7 bar co od razu wydawało mi się zbyt dużo. Powiem szczerze jeździ się tragicznie i myślę o zmniejszeniu ciśnienia w kołach. Co o tym myślicie? Jaka jest bezpieczna granica w nadwoziu Coupe z silnikiem 1.4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same koła w MIII HB. Ciśnienie utrzymuje takie jak napisałem powyżej. Jeśli chodzi o komfort jazdy to wiele się nie różni od jazdy na standardowych kołach, a przynajmniej ja nie odczuwam dużej różnicy. Trzeba bardziej uważać na koleinach no i wzrasta spalanie ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio jeździłem na kołach 17" i nie narzekałem na komfort. Po przesiadce na 18" jest bardzo twardo i zastanawiam się czy w dużym stopniu przyczyniać się do tego może ciśnienie jakie mi nabito przy montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś stopniu pewnie tak aczkolwiek różnica pomiedzy 2,7 (które miałeś) a 2,6 (przewidywanym przez producenta) jest niewielka. Zacznij od dostosowania cisnienia do wymaganego i zobaczysz. Inną kwestią sa opony. Jedne są mniej a drugie bardziej komfortowe i to tez może miec wpływ na odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej interesuje mnie właśnie to co przewiduje producent. Etykieta na drzwiach kierowcy gdzie podane jest prawidłowe ciśnienie opon jest tylko dla rozmiaru 205/55 R16 (i mniejszych). Skąd wzięło się u Ciebie to 2,6 i 2,4 ? Masz może inną etykietę na drzwiach czy po prostu doradzili takie ciśnienie w serwisie?

Opony kupowałem nowe, przed zakupem doradzałem się innych i czytałem trochę opinii w internecie. Zależało mi właśnie na stosunkowo miękkiej i cichej oponie także tu jest ok, kwestia tylko tego ciśnienia.. Opony tanie nie były a wiadomo nieodpowiednie ciśnienie może przyczynić się do niewłaściwego zużycia stąd moje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Również nie znalazłem tabeli gdzie podane byłoby ciśnienie 2,7 w żadnej wersji silnikowej/nadwoziowej. Także myślę że spokojnie mogę obniżyć je do 2,6 / 2,4 nie powinno być żadnych problemów a wręcz przeciwnie może będzie odrobinę mniej twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz napompowane koła powietrzem, do ciśnienia 2,7 bara, to podczas jazdy opony się rozgrzewa i będziesz miał ciśnienie w granicy 2,9-3 bara w oponie. Dlatego powinno się mierzyć ciśnienie na zimnych oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tak sobie zmniejszać ciśnienia. Ja osobiście ne przejmuję się wzrostem ciśnienia i nawet na stacjach sprawdzam na ciepłych kołach i zawsze jest te 0,3 bara więcej. Jeżeli chcesz to zmniejsz do tych 2,6 i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!