Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regulacja zaworów po wymianie oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam pytanko. Moja renia to 1.6 8v 98r . Mam przejechane gdzieś 203 tyś km i około 2.5 do 3 tyś temu rozwalił się rozrząd "pisałem o tym na forum"

Wszystko ładnie złożone było chodziło extra i tydzień temu wymieniałem olej "olej elf evolution sti10w40 do tego filtr oleju i powietrza" Poprzedni olej był już czarny więc trafna wymiana " przejechany był na nim rok". Myślałem że ucichnie troszkę silnik ale lipa. Ogólnie nie jest głośny ale słychać cykanie zaworów. Przy dodawaniu gazu słuchać taki śmieszny grzechot. W pierwszej chwili wystraszyłem się czy aby to nie panewki, ale stuk panewek jest całkiem inny, tutaj to słychać jak by zawór grzechotał. I pytanie moje do was czy mogły się rozregulować zawory po 2.5 tyś kilometrów??. Ogólnie auto nie straciło na mocy nic. Jest cały czas takie samo ale wnerwia mnie takie grzechotanie .

Nie wiem czy to się przyda ale autko nie traci nic oleju. Zawsze sprawdzam i nigdy nawet przez cały rok nie dolewałem ani kropelki. Nigdy też nie piłowałem jej "na zimnym" czy to też na gorącym silniku. Czasem przy wyprzedzaniu ale to tylko sporadycznie.

Edytowane przez Skorpioniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik się rozgrzeje, to to "cykanie" zmniejsza się lub cichnie? Jeżeli nie, to nie zawory.

Sprawdź, czy pod maską wszystko jest dokręcone. Może osłona kolektora grzechocze, może jakaś inna.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie 1.6 8v klekoczą. Sam próbowałem coś z tym zrobić, po regulacji luzów było trochę lepiej, też na krótki czas.

Mechanik wymyślił teorię, że po takim przebiegu uklepały się dźwigienki, przez co nie da się ich dobrze wyregulować i trzeba byłoby je przeszlifować. Mam nadzieję, że w niedługim czasie uda mi się tym zająć to zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dochodzę do tego samego wniosku. Zobaczę jutro i dam znać. Tak jak mówię nic się nie dzieje "jak na razie' silnik pali od kopa, nie straciło mocy ale denerwuję mnie to. Jeżeli to zawory to 100 zł za ustawienie nie tak dużo. Jutro się dowiem i napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio płaciłem gdzieś 80zł bo jeszcze mi silnik umyli przy okazji to wyszło razem 100zł. Pytałem jeszcze w innych serwisach też mówili gdzieś do 100zł. Nie wiem ustawiane jest to na płytkach może to przez to. Zobaczę jutro i odpisze, jak nie jutro to odpiszę w czwartek wieczorem.

 

Ps. Powiem tak jeżeli mam dać 100zł i będzie mi to mruczeć jak wtedy to nawet słowa nie powiem. Po ostatniej regulacji silnik mruczał jak kiciuś więc zobaczymy.

Edytowane przez Skorpioniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku zawory reguluje się szczelinomierzem. Zajmuje to do godziny pracy (z przerwami na papieroska i kawę). Poza tym silnik i tak będzie klekotał (na zimnym na pewno), taka jego natura.

W dziale Download jest tutorial dla tej operacji. Przyjrzyj się i oceń stopień skomplikowania procedury.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wróciłem z tego co się okazało, to że silnik dziwnie głośno chodził "podczas jazdy" bo na postoju cichutko, wyszło że kolektor wydechowy ma dziurkę. Zostaje mi jego wymiana bo spawać się raczej nie opłaca "żeliwny jest". I teraz moje pytanko z jakich modeli by pasował taki kolektor, czy tylko z megane czy z innych też. Odpada kupno nowego bo koszt to 800zł!!!. Na allegro widziałem że chodzą używki w granicy 100, 130 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdzie nie przeczytam to piszą , że praktycznie w co drugiej megi to strzela. Tylko tak jak pisałem z których modeli będzie pasować?. Bo jak na obecna chwile wszędzie gdzie pytam nie mają takiego kolektora, a nie wiem czy ze scenica będzie też pasował?. Bo na allegro owszem są no ale to allegro tak też nie wie człek co kupi

Edytowane przez Skorpioniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!