Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria kierunkowskazu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Moje kierunkowskazy zaczely najpierw wariowac ,czyli raz sie zapalaly raz nie czasami zapalily sie i tak im zostalo, potem znowu nierównomiernie sie zapalaly(oczywiscie jak je wlaczalem)Na drógi dzie wszystko bylo w porzadku.A na trzeci dzien wszystko w porzadku do wieczora.Jade chcem wlaczyc kierunek a tu nic.Slychac tykanie ale na desce rozdzielczej nic sie nie wyswietla i kierunki nie dzialaja ,tylko te tykanie jak zawsze przy kierunkach.No i teraz nie wiem co to moze byc :-( Moze pomozecie :?: Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne swiatla dzialaja.A dzis bylem u elektryka i sprawdzil wszystko i powiedzial mi trzeba komputer przeprogramowac bo cos z elektronika jest nie tak,a pan w servisie renault powiedzial mi ze spojrzy ale to bedzie kosztowac 75 funtów .To ciekawy jestem ile bedzie kosztowac przeprogramowanie.Slyszalem gdzies ze podobno mozna zresetowac albo zrestartowc komuter.Czy to prawda?

 

[ Dodano: 2008-01-25, 23:46 ]

A jeszcze chcialem wspomniec ze awaryjne tez nie dzialaja ale tak samo jak przy kierunkowskazach slychac klikanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam podobny problem z kierunkowskazami, a dokładnie tylko z lewą stropną kierunkowskazów. Podczas hamowania na desce podświetla mi sie kierunkowskaz i na zewnątrz też sie świeci. Gdy skręcam w lewo i włacze kierunek , to działa , ale gdy wcisne hamulec to przestaje działać pulsująco i świeci ciągłym sygnałem. Co to może być??? Pomocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi chyba jednak nikt nie pomoze .Postanowilem ze nie uwierze temu elektrykowi i pójde do jeszcze jednego.Zobacze czy mi potwierdzi to samo co powiedzial tamnten.Pan w Renault byl troche zdziwiony jak mu powiedzialem to co mi ten elektryk powiedzial wiec mam maly powód nie dowierzac mu :?: .

 

[ Dodano: 2008-02-07, 21:52 ]

Bylem w servisie Renault i panowie sprawdzili samochód i powiedzieli ze UCH jest do wymiany i do tego skasowali mie jak za zboze za sprawdzenie.A wymiana UCH kosztuje £520 no i chyba sie pozegnam z tym autkiem niestety :cry: I powiem wam ze nie wieze w to, ze brak kierunkowskazów oznacza wymiane UCH. Niestety znalezc tu jakiegos cwanego elektryka jest trudno wiec tak jak wyzej pozegnam sie z samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

mi ostatnio przytrafia się coś dziwnego ma to zwiazek z hamulcem i kierunkowskazem ale tylko tym po porawej stronie jesli hamulec jest wcisniety to na desce rozdzielczej symbol kierunkowskazu swieci z połową mocy... na zewnatrz kierunkowskaz wogóle nie swieci.... a gdy hamulec nie jest wcisniety wszystko dziala bez zarzutu... o co chodzi tej reni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozi, poszukaj postów a nawet tematów o problemach z masą w tylnej lampie.

na szybko: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=498&a...light=dyskoteka

jest jeszcze wiele więc kłania się opcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam ten sam problem. wyczyściłam styki, poprzeglądałam bezpieczniki. czasem wszystko działa ok, czasem znów coś się pitoli /naciskam hamulec- kierunek prawy swieci stalym swiatlem, ale nie odbija, puszczam hamulec- mruga/

Piszecie coś o masie: opiszcie proszę dokładnie co z nią zrobić? Jak podpiąć osobny przewód? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Przeniesiona i scalono z już istniejącym tematem.

WItam, otóż w mojej megane po włączeniu kierunkowskazu w prawo działa, bez zarzutu lecz gdy wcisnę pedał hamulca to od razu rzaży żarzy się tylko lampka i kierunkowskaz nie działa.

CO to może być?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie każda żarówka ma 2 wyprowadzenia - zasilanie i masę. W praktyce wszystkie żarówki w lampie mają wspólną masę. Jeżeli połączenie z masą zostanie zaburzone - np przez zanieczyszczone/przerywające styki - obwód zamknie się przez wspólną masę, a potem przez żarnik innej żarówki i jej linię zasilającą - w tym przypadku kierunkowskazu. Kiedy hamujesz razem ze światłami stopu lekko żarzą się wszystkie kierunki z prawej. Prawdopodobnie na awaryjnych z tyłu zamiast kierunku może pozycja mrugać.

 

Solucja:

Bierzesz kawałek przewodu jednożyłowego i zakładasz zakończenia oczkowe - o takiej średnicy, żeby przeszła śruba M6. Jeden koniec przykręcasz do najbliższego punktu masowego w aucie (blisko tylnej lampy), a drugi koniec do ścieżki masy w lampie. Ta ścieżka będzie miała otwór o średnicy ok 6mm, także możesz w tym miejscu przewiercić taki sam otwór przez plastik i śrubą przykręcić drugie zakończenie oczkowe. To samo najlepiej zrobić z drugą lampą. W ten sposób problemy z masą z tyłu nigdy nie wrócą, a nie będziesz musiał walczyć z drobnymi/delikatnymi pinami w kostce. Przypomnij za dnia na PW, postaram się zrobić zdjęcia jak to u mnie wygląda i podpiąć do tematu ;)

 

Kilka zdjęć wykonanego obejścia z oznaczonymi kluczowymi punktami:

thumb_hosting_zdjec_1400428668__2014-05-15_134805.jpg thumb_hosting_zdjec_1400428719__2014-05-15_134816.jpg thumb_hosting_zdjec_1400428751__2014-05-15_134900.jpg thumb_hosting_zdjec_1400428763__2014-05-15_134927.jpg

Edytowane przez masakrator1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!