Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dCi - opiłki metalu w układzie


GregMegi

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam zwykłego klekotka i u mnie sie zatarła i to rozumiem jako padła. U Ciebie może poszedł czujnik czy jakaś uszczelka ale to nie znaczy że to koniec pompy,bo jest ciągle opłacalna jej regeneracja. W przypadku zatarcia to 99% nowa pompa.

Ale to nie ważne bo nie oto chodzi. GregMegi, a skąd chcesz mieć te opiłki. co najwyżej z samej pompy ale samo to świadczy o jej końcu. jak pompa padnie to nawet na samostarcie nie odpalisz bo nie będzie dostawać mgiełki oleju napędowego. co najwyżej samostart spowoduje krótkie zabuczenie silnika i który i tak zgaśnie.

Kto chce może mnie jeszcze poprawić ale już mam w tym temacie 2 miesięczną przygodę i auto dalej nie zapala. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GregMegi, a skąd chcesz mieć te opiłki. co najwyżej z samej pompy ale samo to świadczy o jej końcu. jak pompa padnie to nawet na samostarcie nie odpalisz bo nie będzie dostawać mgiełki oleju napędowego. co najwyżej samostart spowoduje krótkie zabuczenie silnika i który i tak zgaśnie.

 

Mam cisnienie w układzie okolo 160barów, na dwoch cylindrach przelewa, ale na jednym to leje :?:.

Chcialem sprawdzic, czy znajde gdzies opilki, zanim przyjdzie kolejka(koniec litego) na mechanikow z Goleszowa.

Ot taka moja ciekawosc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli z wtryskiwaczy sie leje, to raczej jest ich awaria. Może to coś w paliwie je uszkodziło, a moze wspomniane opiłki z zacierającej sie pompy. Na początek spróbowałbym jakiegoś dodatku do paliwa czyszczącego wtryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbowałbym jakiegoś dodatku do paliwa czyszczącego wtryskiwacze.

Juz bylo lane STP, Liqui Moly itd. Silnik byl podlaczony do zewnetrzengo ukladu paliwowego, wlana została jakaś substancja, silnik sobie tak pracowal do 40minut. Pomoglo, juz nie wywala komunikatu (wypadanie zapolonu na dwóch cylindrach), ale dalej problem z cisnieniem w szynie i INJECTION FAULT.

 

Pozdrawiam

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytaliscie jak sprawdzic czy sa opiłki????

Wyciągcie filtr paliwa (1min pracy) i przelejcie paliwo do słoika!! albo sa :shock: albo ich nie ma :?:

Przerabiam ten temat w clio dci-macie pytania piszcie pozdrawiam!!

DCI zakała RENÓWKI!!!!!!!!

D-drogie

C-częste

I-inwestycje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz filter, jeżeli pompa się wyrabia to opiłki będą w filtrze, a nawet baku paliwa.

Jeśli w filtrze nie masz opiłków (mazi) to pompa powinna być ok.

 

Powiedziałbym, to nawet nie są opiłki tylko pyłek, który na dnie filtra otworzy...maź.

 

Standardowo przy rozruchu powinna pompować 230 bar na wtryski (400 bar nominałem), przy 160 - nie powinien odpalić.

 

Powodów może być klika:

- uszkodzona pompa

- uszkodzone wtryski (wystarczy, ze jeden padnie)

- uszkodzona szyna lub regulator

- zacinający się zawór wysokiego ciśnienia

 

a jeśli auto było bite przodem i poduszki były wystrzelone - flash softu.

Wszystkie tematy trenowałem niecały rok i DCI zżarło kupę nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!