Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówna siła hamowania - przednia oś


Rekomendowane odpowiedzi

Warto by dodać która z stron słabiej hamuje, zakładam że prawa ponieważ koło leci po poboczu czyli co za tym idzie po całym syfie które może zalegać na zacisku, rzemieniu i prowadnicy zacisku. Jeśli mechanik stwierdził że nie warto tam zaglądać co za tym idzie nie wyczyścił i dał świeżego smaru mogło się po prostu wszystko zastać a płyn warto robić jak ja to robię czyli przy jakichkolwiek pracach przy hamulcach wyciągam cały płyn z zbiorniczka i zalewam świeżym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie nie było, przepraszam. Byłem u mechanika zaznaczam nie magika. Zajrzeliśmy do hamulców na przedniej osi. Niestety okazało się, że prawy zacisk się przycina. Wyglądało na to że klocek z prawej strony prawie trze o tarcze nawet bez wciśnięcia hamulca, lekko ale!!! Brud, kurz i pył z klocków hamulcowych. Tak, tak Merkaba wygląda na to ze miałeś racje. Oczyszczony zacisk zaczął pracować. Muszę tu jeszcze dopisać, że od jakiegoś czasu miej więcej rok miała miejsce taka sytuacja, że gdy wciskałem pedał hamulca to pierwsze wciśnięcie było bardziej miękkie niż następne. Zmierzam do tego że po czyszczeniu zacisku hamowanie od pierwszego wciśnięcia jest właściwe. Bo ktoś podnosił taki temat na forum. No i mam obserwować a potem wymiana klocków hamulcowych.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie musiałbyś zregenerować przednie zaciski. I sprawa dziwnej pracy zacisku by się zakończyła. Ja jak wymieniam klocki to odkręcam rzemie i tam gdzie pracuje klocek jest wyczyszczone praktycznie to świecącego metalu (oczywiście wszystko w granicach rozsądku) oraz farba na końcach klockach zostaje przeszlifowana by klocek nawet bez smaru pracował dość lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!