Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Clip nie łączy się modułem silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim chciałem się grzecznie przywitać, bo to mój pierwszy post.

 

Od razu mówię, że starałem się użyć opcji szukaj, ale albo nic nie ma w podobnym tonie, albo nie umiem szukać.

Temat dotyczy niedawno kupionego sceica 2 z silnikiem 1,9 dCi, 120 km.

 

Wyświetla mi się błąd emisji spalin (ale nie o to głównie chciałem spytać) i przy okazji kodowania karty gość podłączył auto pod clipa, żeby odczytać błędy.

Przeczytał błędy dotyczące hamulca ręcznego (i skasował co się dało) ale z silnikiem i jeszcze dwoma modułami nie dał rady się podłączyć.

Mówił, że jest problem z komunikacją i nic takiego wcześniej mu się nie zdarzało.

Kombinowaliśmy z odłączeniem aku na minutę, kilkakrotnie odpalał clipa i nic. Clip podłączony przy działającym zapłonie (chociaż dopiero za drugim razem).

Podobno clip z w miarę świeżym oprogramowaniem.

W załączniku zdjęcia porobione ekranowi z clipem. Mało wyraźne, ale jak ktoś jest zorientowany to pewnie będzie wiedział o co chodzi.

Czemu nie da się podłączyć?

W poniedziałek i tak byłem umówiony u innego speca, więc spróbuję co tam się da zrobić.

 

Po wstępnych poszukiwaniach w necie wykopałem, że może wynikać z jakiś elektronicznych problemów z wiązką lub dlatego, że ktoś grzebał w oprogramowaniu, żeby ukryć brak poduch (oby nie).

 

Doradźcie proszę co mogę zrobić żeby zadziałało.

post-69350-0-46348700-1396616505_thumb.jpg

post-69350-0-14284000-1396616513_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w poniedziałek pogadam z gośćmi jak będą podłączali.

Spróbujemy różnych opcji.

 

Dodano: 07 kwi 2014 - 10:10

No i problem rozwiązany.

A właściwie to nawet go chyba nie było, bo człowiek u którego byłem dzisiaj podłączył się ze wszystkimi modułami bez problemu. Pokasował wszystkie błędy itp.

Pewnie to wina tamtego clipa.

Ale to tyle jeżeli chodzi o dobre wieści, bo zawrór egr mam do wymiany... No ale z tym idę się wypłakiwać w odpowiednie miejsce.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!