Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rozrusznik nie kręci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Mam Renault Megane I 1.4 16v Kombi benzyna rok 2001 .

Wczoraj jadąc autem włączyłem spryskiwacz wycieraczek i się zaczeło :

<><><><><><><><><><>><><><><>

Najpierw stanęły wycieraczki w połowie pracy. Zatrzymałem się na poboczu, aby to sprawdzić. Po zatrzymaniu i zgaszeniu auta okazało się, że oprócz wycieraczek nie działają także kierunkowskazy. stwierdziłem że to pewnie bezpieczniki się spaliły ale, że lało więc postanowiłem do domu dojechać. Auto nie mogło zapalić, próbowałem chyba z 10 razy, już go miałem tam zostawić i taxi wezwać, za 11 razem odpaliło. Dojechałem pod dom, zgasiłem silnik poszedłem otworzyć bramę. Przekręcam kluczyk i auto nawet nie zakręciło rozrusznikiem, przy czym kontrolki wszystkie jak pan Bóg przykazał się świeciły po chwili gasły wszystkie prócz STOP, zaciśnięty ręczny, i znaczek AKUMULATORA - czyli standardowo jak przy sprawnym aucie. Rano zabrałem się za sprawdzanie bezpieczników. Okazało się że jest spalony jeden bezpiecznik o symbolu "R" na opisówce. Wymieniłem go, wycieraczki i kierunkowskazy zaczęły działać, ale przekręcenie kluczyka w stacyjce nie powoduje nic.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Sprawdziłem raz jeszcze wszystkie bezpieczniki nawet te w czarnej skrzynce plastikowej pod maską- wszystkie sprawne.

Sprawdziłem czy siatka-linka miedziana łącząca obudowę silnika z karoserią jest nie przerwana - jest cała.

Odpinałem akumulator na 0.5 h myśląc że to może immobilizer - nic to nie dało bez zmian.

Nie prubowałem próbowałem na popych po pych bo mówią że to nie zdrowe dla rozrządu.

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Jeśli ktoś miał coś podobnego to proszę o radę . Z góry dzięki

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.7 - ortografia.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!