Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd zaworu EGR jak wykasować


DLUGI321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie mam taki problem że po czyszczeniu zaworu w Megane II 1.9 DCI zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika + service i nie idzie jej zgasić a silnik pracuje normalnie. Podłączyłem więc CLIP-a i faktycznie widzi błąd lecz przy próbie jego wykasowania wyskakuje komunikat że nie zostały spełnione jakieś warunki. Proszę o pomoc o jakie spełnienie warunków chodzi bo nic nie mogę znaleźć na ten temat. Błędy jakie wykrywa CLIP to DF209 i DF619.

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A były spełnione warunki kasowania tych błędów? To były pomarańczowe błędy czy czerwone?

CLIP poza tym, że opisuje kodami, to także mówi co oznaczają te błędy. Nie zadawaj nam proszę zagadek

DF209 dotyczy elektroniki EGR.

Edytowane przez TheOktik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok błędu DF209 zapalało się czerwone kółko i 1.DEF a obok DF619 pomarańczowe i po naciśnięciu przycisku Zatwierdź podczas kasowania błędu wyskakuje właśnie okienko że NIE ZOSTAŁY SPEŁNIONE WARUNKI i nic więcej. Więc jeszcze raz pytam o jakie warunki chodzi ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowałeś na zgaszonym silniku? Czerwonego błędu nie skasujesz. Oznacza permanentną usterkę. Sprawdź wtyczkę przy EGR. Czerwony błąd DF209 oznacza fizyczny brak połączenia z EGR. Może być wtyczka lub spalona cewka w EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram ale przeczytaj dobrze. Kolega wyjął egr do czyszczenia i po złożeniu clip krzyczy błędem. Chyba Twoje stwierdzenie tu nie pasuje tym razem. Do sprawdzenia czy dobrze podłączone i czy przy okazji nie padła cewka w zaworze. Kolega nie napisał też po co czyścił zawór. Może zawór był uwalony już wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Temat można zamknąć problem został zarzegnany czy na dobre to sie okaże wymieniłem samą cewkę i przeczysciłem jeszcze raz zawór i lampka znikła jednak CLIP dalej pokazywał błąd jenak udało się go usunąć i teraz wszystko działa cacy. Teraz nawet słychać jak ten zawór się zamyka i otwiera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!