Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

prędkościomierz i wskaźnik paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nadzieję że w dobry dział ładuję temat ;-)

 

Na czym polega problem. Na początek prędkościomierz:

- czasem pokazuje, a czasem nie ;-) nie ma żadnej reguły kiedy przestaje działać.

 

a wskaźnik paliwa wogóle nie podnosi się ;-)

 

styki za deską przeczyściłem lecz bez efektu. Gdzie więc szukać przyczyny problemu - jeśli ktoś by pomógł byłbym wdzięczny.

 

Zaznaczam że wiele na takim aucie się nie znam (wcześniej cały czas jeździłem malaczem :?:)

 

A i przy okazji. W czasie jazdy czasem po jakims czasie zapala się lampka diagnostyczna elektronicznego systemu sterowania. Wiem że oznacza to "niesprawnosc elektronicznego systemu wtryskowo zaplonowego". Czasem pozniej gasnie. Po uruchomieniu auta na nowo jest wszystko git, lecz po czasie znow sie pojawia. Czym to grozi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem pokazuje, a czasem nie ;-) nie ma żadnej reguły kiedy przestaje działać.
sprawdź czy czujnik prędkości przy skrzyni pada...

 

a wskaźnik paliwa wogóle nie podnosi się ;-)
pływak się pewnie zawiesił w baku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny problem, chodzi u Ciebie obrotomierz?? ja miałem taką sytuacje że miałem załamany przewód od czujnika przy hamulcach i do tego swieciła mi się kontrolka ABS, po wymianie przewodu problem zniknal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam absu

 

obrotomierz chodzi bez problemu caly czas

 

po przeczyszczeniu tych stykow problem jest jakby mniejszy (rzadziej nie działa). czyli szukać dokładniej na ścieżkach licznika najpierw ? bo jakis koles na allegro ma ten czujnik do sprzedania za grosze

 

a z ta kontrolka to ma ktos jakiekolwiek pojęcie o co moze chodzic?

 

co do stanu paliwa - pływak podobno nie jest 'zawieszony'. moze to byc awaria samego wskaznika czy moze czegos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wskazowka od poziomu paliwa oszukuje, nie wiem co to moze byc u Ciebie,tylko u mnie jest tak ze jak mam polowe baku to wskazowka jest prawie na rezerwie, po mojemu to jedz do elektryka i niech on Ci sprawdzi czy nie masz gdzies przerwanego obwodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

timon2707 megane scenik 1,6 benzyna-gaz

mam podobny problem jak kolega prędkościomierz działa,licznik niedziała całkowicie

byłem u mechanika stwierdził że to jakiś czyjnik w skrzyni lub na skrzyni od czasu do czasu zapala mi się "czek' -lampkaa na desce rozdzielczej jak by ktoś mógł mi podpowiedzieć gdzie dokładnie ten czujnik znajduje dziękuje z góry pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

U mnie problem z prędkościomierzem standardowy - działa parę minut i sayonara :) Nie działa też licznik km. Z tego co przeglądałem forum to przyczyną usterki może być:

-czujnik przy skrzyni

-styki w połączeniu licznika

Dodam, że obrotomierz działa bez problemów i nie mam ABS :) Teraz pytanko: czy dla kogoś kto ledwie pojmuje naprawę 126p :) będzie dużym kłopotem wymontowanie tego czujnika i jak sprawdzić czy to ustrojstwo jest sprawne? Czy konieczna jest wymiana na nowy?

 

Po przekroczeniu ok. 3500 rpm zapala się też lampka "niesprawność elektronicznego systemu wtryskowo zapłonowego" Czy można to łączyć w jakiś sposób z niesprawnością prędkościomierza?

Dzięki za wszelką pomoc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!