Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wykończone panewki?


shu90

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od niedawna dochodzi z pod maski dosyć niepokojący dźwięk jakby wałki rozrządu zacierały się. Po kilku poradach dowiedziałem się że mogą być już na wykończeniu panewki wału korbowego. I teraz pytanie czy ten dźwięk może sygnalizować panewki do wymiany?

 

 

Na załączonym filmie chodzi mi o dźwięk z 0:15-0:34

Edytowane przez shu90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaję mi się że to panewki bo zauważyłem ostatnio jak obroty są na 750, dodaję szybko gazu tak do 1000-1500 to słyszę taki klekot. Na początku myślałem że to dwu masa ale jej nie mam i teraz chyba się wyjaśniło że to mogą być luzy na panewkach korbowych. Ehhhhh a myślałem że to będzie błahostka. I jeszcze jedno pytanie, czy w takim stanie jazda samochodem jest jeszcze przez jakieś 1000km bezpieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że panewki tak piszczą w pierwszej powiedzmy fazie rozwałki :D . Jeżeli to one to odradzam jazdę, może da się to wymienić za małe pieniądze. Jedź do mecha chyba że sam umiesz niech zdejmie miskę olejową i zobaczy na panewki. Może nie porysowały jeszcze wału to może obejdzie się bez szlifu. Albo prostsza metoda spuść olej i zobacz czy są opiłki, odkręć też filtr oleju i go rozwal zobacz czy tam są. Jeżeli nie ma nic to znaczy że nie panewki, jeżeli są opiłki to masz winowajcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dosyć słaba bo oleju mi w zastraszającym tempie ubywa, Do zdjęcia głowica i raczej uszczelniacze zaworowe do wymiany (jutro sprawdzę kompresję na cylindrach manometrem). Olej podobno był wymieniany rok temu czyli niecałe 2tys km temu. Niestety zalany jest olej już mineralny 15w40 mobila. Nowy filtr, olej elfa 10w40, uszczelkę miski mam więc jakieś części są już gotowe do wymiany. Co najlepsze ten "pisk" zaczął się w momencie kiedy rozszczelnił się układ paliwowy, pękł przewód paliwa z ciśnieniem 5bar... Diagnoza fachowca zajmującego się tylko tymi silnikami F5R-a to wymiana pompy wysokiego ciśnienia - pisk ucichł na jakiś okres lecz znowu się powiela

Edytowane przez shu90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że panewki tak piszczą w pierwszej powiedzmy fazie rozwałki

Miałem okazję jechać z kolegą(co prawda w dCi) w trasie i jadąc zaledwie 200km panewki przeszły wszystkie fazy rozwałki :P. Oczywiście wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy o co chodzi i myśleliśmy, że to jakiś plastik wpadł w drgania. Stukało coraz mocniej, aż kolega przejechał przez próg zwalniający z większą prędkością i wszystko stało się jasne... W silniku jakby ktoś coś rozwalił - waliło niemiłosiernie, a samochód pod pierwszą górkę wyzionął ducha :D

 

Dodano: 24 kwi 2014 - 20:53

Diagnoza fachowca zajmującego się tylko tymi silnikami F5R-a

Jeśli to dobry fachowiec, to może być obeznany. Ja niestety o tym silniku mało wiem :unsure: Może to faktycznie coś bardzo podobny dźwięk wydaje jak panewki... Z jednej strony warto jeszcze trochę pojeździć i zobaczyć czy dźwięk się zacznie zmieniać, ale z drugiej jeśli to panewki to mogą być tego gorsze skutki.

Edytowane przez dcst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że mieszka on w Lublinie, to około 200km od mojego miejsca zamieszkania a na chwilę obecną straciłem z nim kontakt mailowy - mam jeszcze numer kom. Gdybym miał kanał na wyłączność to może i bym dał radę to zrobić ponieważ już multum informacji/manuali serwisowych posiadam. Koszta naprawy tego i innych usterek wydają mi się bezsensu gdyż do wyjęcia panewek muszę dokupić: rozrząd, uszczelka głowicy, uszczelniacze wału/wałków, śruby głowicy, pierścienie tłoczne. Myśl nad sprzedażą coraz silniejsza....

Edytowane przez shu90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!