Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 DCi 105 KM - elastyczność


dibi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników powyższej wersji silnikowej. Jak jest u was z elastycznością silnika? Kupiłem niedawno Megane z tym silnikiem. Wcześniej miałem Focusa 1,6 TDCi 109 KM i tam z jedynki wciągało w fotel jak się wdepnęło gaz do dechy, a na drugim biegu spokojnie można było się rozpędzić niemal natychmiast np. po chwilowym ślimaczeniu się w korku. W DCi na pierwszym i drugim biegu jest ciężko, szczególnie w mieście. Przełożenia są bardzo krótkie. Jak jestem chwilę w korku, mam 2 bieg i poniżej 2 tys. obrotów nie ma przyspieszenia praktycznie w ogóle. Zanim kreska minie 2 na obrotomierzu mijają ok. 3 sekundy i wtedy się zaczyna zbierać. Jest to bardzo uciążliwe np jak trzeba szybko przyspieszyć bo dojeżdża się do świateł. Bardzo często muszę też redukować w niektórych sytuacjach z 2 na 1 bo się dusi silnik.

Pytanie czy tak ten silnik jest zestrojony czy może coś jest nie tak? Kuna zdrapała mi wąż od intercoolera i myślałem że może to być przyczyną, ale patrzyłem i nie ma żadnego "wycieku" powietrza, jeszcze jest szczelne. Myślałem też o wymianie filtra powietrza, ale to by chyba nie miało aż tak drastycznego wpływu na elastyczność. Czy też tak macie?

Czy chipowanie tak małego silnika jest bezpieczne? Widziałem oferty dodające mu aż 71 NM i 25 KM. Jeżeli faktycznie ten silnik tak ma to poważnie będę się zastanawiał nad takim rozwiązaniem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!