Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria Megnane podczas jazdy


Hajden

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wracając z majówki miałem nie przyjemne zdarzenie, samochód podczas jazdy zaczął wydobywać się z silnika dziwny dźwięk (delikatne tarcie). Stanąłem na poboczu, otworzyłem maskę i tarcie ucichło. 2 km dalej sytuacja sie powtarza, tylko dużo silniej i intensywniej, spadł momentalnie obroty, samochód zgasł, musiałem go ponownie odpalić żeby szybko zjechać na pobocze(pod górkę w korku nie mogłem zrobić inaczej). Odpalił bardzo ciężko, zjechałem na bok no i dalej holowanie do warsztatu. Mechanik najprawdopodobniej pojutrze zadzwoni co jest przyczyną, a ja siedzę wkurzony i dlatego piszę tutaj o pomoc w diagnozie. Auto kupiłem w lipcu, wymieniłem rozrząd, olej i filtry. Miesiąc temu wymiana oleju (przejechane 12000) wraz z filtrami powietrza i oleju.

To panewki, dwumasa czy jeszcze coś innego? Samochód nie kopcił, nie tracił mocy (więc turbo chyba odpada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdziło się najgorsze, przekręciły się panewki. Szukam bloku do wymiany, mechanik znalazł u znajomych blok za około 2000(dokładnie ma mi dać znać dziś) z przebiegiem 160000. Samochód sprowadzony z Anglii na rozbiórke. Wydaje mi się że cena jest w porządku, ale może ktoś wie gdzie szukać takich słupków? Za przekładkę powiedział mi około 800 zł, ma rozebrać cały silnik, wymienić wszystkie uszczelki, przeczyścić rury itp. To dużo/mało? Nie orientuje się za bardzo w cenach, jakby ktoś mógł coś podpowiedzieć byłbym wdzięczny, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!