Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MeganeIII grandtour 1.6 100HP, plan pracy tuningu


Jarecki79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Renię mam od 11.2012, stać mnie było wówczas na nową w takiej a nie innej wersji, czyli

1.6 authentique z silnikiem o mocy 100koni/74kW i skrzynia 5-cio biegową.

Trochę mi brakuje mocy, cudów też jednak nie oczekuję. Drobne podniesienie mocy, aby się deczko lepiej zbierał.

Nie chcę zakładać turbiny, planować głowicy, czy stosować podobne mocno inwazyjne metody. To może w przyszłości jak pierwsze zmiany uznam za sensowne.

Wątek który tutaj zakładam był powodem założenia na tym forum swojego konta

Chciałem się Was jako laik podpytać o kolejność prac i na co mam zwracać uwagę...

W dowodzie mam oznaczenie silnika jak pod moim nickiem KZ1R07, nie wiem czy to pomocne, czy mam np. podać nr vin... czy jakieś cyfry z numeru vin...

Do rzeczy:

1. Czy na początek zrobić sam chiptuning tej benzynki, czy to nie ma sensu i będzie trzeba powtórzyć jak np. będę chciał wymienić kolektory dolotowe (tyle wyczytałem...)

2. Czytałem o szlifowaniu kolektorów, mechanik ze mnie żaden i nawet nie wiem na co patrzeć pod maskę.... (oprócz kontroli poziomu oleju, wymiany żarówki etc.)

3. Czytałem też o zmianach w wydechu (tutaj pytanie, czy fabryczny katalizator może zostać)

4. Czytałem o filtru stożkowym...

Teraz chciałem zapytać jak powinna wyglądać po kolei lista prac, czy można to zrobić w etapach i na jakie wydatki trzeba się w związku z tym szykować...

Jak potraficie podać jakieś adresy czy linki czy nazwy konkretnych podzespołów i ich producentów, byłoby miło.

Mogę wkleić fotki danych elementów jak będzie trzeba.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o szlifowaniu kolektorów, mechanik ze mnie żaden i nawet nie wiem na co patrzeć pod maskę

Jeżeli masz plastikowy dolot to raczej nie przeszlifujesz go. Można zdjąć głowice i kanały dolotowe i wylotowe w niej szlifować oraz kolektor wydechowy.

Czytałem też o zmianach w wydechu (tutaj pytanie, czy fabryczny katalizator może zostać)

Wywala się cały układ wydechowy fabryczny i wstawia się przelotowy.

Osobiście uważam, że za dużo nie uzyskasz KM i Nm z tej jednostki przez chipa. Lepiej pomyśleć o założeniu turbiny i dopiero go modyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.15kucyków więcej i troszkę więcej niutków i może wystarczy.

Rakiety z tego robić nie potrzebuję, autentycznie chciałbym, aby to się tylko nieco lepiej zbierało.

Silnika rozbierać bym nie chciał, czyli mogę w tym momencie skreślic modyfikacje związane ze ściąganiem głowicy.

Natomiast z kolektorem wydechowym to już widzę można pomyśleć. Gdzie się takie rzeczy zleca do wykonania?

Teraz kwestia tego turbo. Czy sa jakies małe turbinki nie wymagające dalszych prac z silnikiem i jakiś jego mechanicznych przeróbek... jak mówię, do rajdów się tym autem nie wybieram... chciałbym tylko z umiarem poprawić jego dynamikę. Możesz podac linka do takiej turbinki pasującej do mojego silnika?

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolega sobie wyobraża smarowanie turbiny bez ingerencji w układ olejowy silnika? Na forum jest jeden kolega co dokładał turbinę do meganki, tutaj znajdziesz opis i prezentację jego auta. Tutaj masz temat odnośnie modyfikacji silnika benzynowego.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki. Nie widzę jednak fotek tego auta :) co do wyobraźni, to nie mam żadnej w temacie mechaniki samochodowej, jakbym miał, to bym się nie logował, nie pytał i nie prosił o pomoc, tylko bym działał.

W każdym razie poczytałem i aż takiej ingerencji w nowym, salonowym aucie robić nie będę.

 

Jak mówiłem nie potrzebuję 160 czy 180kucy z tego krzesać. Jak można te 10-15 plus troszkę tylko niutków to mnie to zadowoli. Chce mieć deczko lepiej zbierające się autko i jak ktoś może mnie w tą stronę poprowadzić, to będę wdzięczny.

Pomóc może też jakiś namiar na tego typu sprawdzony zakład z wlkp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę jednak fotek tego auta

Bo były na serwerze zewnętrznym zamieszczone i serwer wygasł. Co do auta to możesz spróbować wymienić kolektor wydechowy oraz układ wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, dopadła mnie jednak proza życia i niespodziewane, wyższe wydatki, więc wszystko i tak się odwlecze w czasie.

Może coś się uda zrobić koło sierpnia/września.

Może chociaż deczko wizualnie, znalazłem wątek o takiej czerwonej grandtour, gdzie kolega lekko obniżył sobie autko.

To powinno do mojej pasować a też nie będzie wielkim wydatkiem:

Sprężyny

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie się zdaje że ten 100KM nie ma zmiennych faz rozrządu (sławetnego KZFR). Więc same wałki + program to trochę mało.

Edytowane przez lukwisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!