Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio w ogóle się nie włącza + powiadomienie o wymianie oleju - nie chce się usunąć


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem nowy na forum, więc przepraszam jeżeli temat już był.

Szukałem po google i różnych forach - niestety nie znalazłem rozwiązania swoich 2 problemów z Megane II 2007r.

 

1. Radio w ogóle się nie włącza. Zimą też mi się to zdarzało po mroźnej nocy - pomagało rozłączanie akumulatora. Jakieś 2 tyg temu znowu się wyłączyło (wieczorem jeszcze działało, rano już nie). Niestety rozłączenie kilkukrotne nie pomogło. Wyświetlacz od radia działa, ale po wduszeniu przycisku włączenia - brak reakcji (nie pojawia się kod itp.). Da się to jakoś rozwiązać czy konieczna jest wymiana radia? Byłem u elektryka, który stwierdził, że radio jest rzekomo uszkodzone i za znalezienie używanego chciał 400 zł + 100 zł montaż. A na Allegro radia są w cenie 70-150 zł... czyli ewidentnie chciał naciągnąć na dodatkowe koszty, dlatego też podejrzewam, że radio nie musi być uszkodzone.

Radio CD z uptade list.

 

2. Komunikat dotyczący wymiany oleju. Auto mam już 2 lata i jest to drugi taki komunikat. Za pierwszym razem bez problemu zadziałało wduszenie start/stop bez odpalania, ustawienie na komunikat dot. oleju i wduszenie przycisku do kasowania przebiegu itp znajdującego się na dzwigni do wycieraczek na 10 sekund. Tym razem to nie pomaga. Próbowałem różnych kombinacji - na uruchomionym silniku, na zgaszonym, podczas jazdy i nic... pojawia się komuniakt po hiszpańsu "Wymień olej" i pali się kontrolka "klucz". Co się dzieje?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc lub wskazanie linków do podobnych tematów z rozwiązaniem moich problemów :)

Edytowane przez MegPz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!