Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik krokowy - gdzie znaleźć?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem Renault Megane I hatchback wersja po liftingu (rocznik 1999), silnik diesel 1,9 dTi. Samochód kręci, ale nie odpala. Przeczytałem że warto przeczyścić silniczek krokowy, jednak nie wiem gdzie mogę znaleźć. Załączam zdjęcie, bedę wdzieczny za info w którym miejscu mam go szukać pod maską mojej meganki.

post-70629-0-85157300-1400001440_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ropniaku nie ma silniczka krokowego i go nie znajdziesz. Pedał gazu steruje tylko dawką paliwa pompy wtryskowej. Silnik sam zasysa odpowiednią ilość powietrza. Nie ma przepustnicy.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo to zaskoczenie ;-) moje pytanie w zasadzie dotyczy większego problemu.

Od kilku dni mam problem z odpaleniem mojej meganki. Rozrusznik kręci ale nie chce odpalić, wcześniej jeszcze odpalała 1 na 10 razy po czym gasła po ok 5-10 sekundach kiedy nie gazowałem - teraz jest już w ogóle lipa.

Sprawdziłem po kolei następujące rzeczy:

- świece żarowe

- akumulator

- elektryka (oględziny kabli) i bezpieczniki

- filtr paliwa, powietrza, oleju i kabinowy były wymieniany 2 miesiące temu

- nie doprowadziłem do jazdy na pustym baku (mam cały czas 1/4 baku paliwa)

- pompowałem pompką ręczną paliwo bo myślałem że coś może się zapowietrza ale wydaje mi się że paliwo jest wtłaczane poprawnie

Koszty holowania i diagnostyki komputerowej są wysokie i nie wiem czy będzie mi się to jeszcze opłacało, a jeśli to jakaś pierdoła to być może uda mi się ją naprawić.

Co jeszcze mogę sprawdzić na własną rękę?

Załączam pozostałe fotki jakie zrobiłem - być może coś się uda z nich "wyciągnąć".

post-70629-0-52290900-1400010568_thumb.jpg

post-70629-0-39486900-1400010585_thumb.jpg

post-70629-0-11585700-1400010596_thumb.jpg

post-70629-0-09980200-1400010607_thumb.jpg

post-70629-0-42444000-1400010617_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze sprawdzić wyłącznik uderzeniowy, powinien być za zbiorniczkiem wyrównawczym. Ewentualnie można zewrzeć na nim przewody.

Sprawdź też czy po włączeniu zapłonu masz napięcie na zaworze odcinającym paliwo na pompie wtryskowej. Znajduje się on przy głowicy pompy, tej z której wychodzą rurki wysokiego ciśnienia.

Ogólnie przyczyn braku odpalania jest dosyć dużo począwszy od zasilania paliwem po usterki elektryczne i jeżeli nie masz za bardzo pojęcia o silniku i jego sterowaniu to ciężko Ci będzie samemu zdiagnozować przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O człowkieku co ty masz za galimatias na płytce z przekaźnikami przecież masz wtopione w obudowę oba bezpieczniki te po 70A/40A od dłuższego czasu musiały się grzać i przez to takie problemy. Tu tylko zaradzi ogarniety elektryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!