Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pokrywy zaworów


Rekomendowane odpowiedzi

Siema moja renia to 1.6e 8V 98r jaka powinna być uszczelka pod pokrywą zaworów. Przeszukałem wszystko i nie znalazłem klarownej odpowiedzi. Raz piszą że jakaś "korkowa" :huh: potem że inna. W sklepie pytałem to też kilka mi pokazali i zgłupiałem.

 

PS. Oraz jakie powinny być wartości przy ustawianiu zaworków. Mam książkę "sam naprawiam" ale coś nie mogę tego znaleźć.

Edytowane przez Skorpioniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić metalową uszczelkę bo jest bardziej trwała, a do tego jakbyś na przykład źle wyregulował zawory za pierwszym razem to przy drugim podejściu możesz założyć tę samą uszczelkę. Przy tej papierowej to jednorazowo. Jak coś źle zrobisz to potem lecisz po kolejną uszczelkę. Ja niedawno regulowałem zawory to zastosowałem uszczelke w płynie, czerwnony sylikon, i wszystko jest OK.

Poradnik z ustawiania zaworów masz tutaj:

http://megane.com.pl/topic/29707-how-to-regulacja-luzu-zaworowego-k7m/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za opowiedź. Ale mam jeszcze jedno pytanko. W termostacie są dwa czujniki , jeden jest z brązową wtyczką drugi z białą. I pytanie jest takie ten z brązową odpowiada za odczyt temperatury w desce rozdzielczej mam rację?. A ten drugi to jest czujnik który wysyła dane do kompa?. Bo ten drugi mi chyba się popsuł i nie wiem jak się w sklepie zapytać o niego. Znaczy jak on się nazywa. Ogólnie objawy mam wypadającego zapłonu, nierównej pracy jak się dogrzewa renia oraz czasem jak jest już rozgrzana. Doczytałem że możliwy jest problem z tym czunikiem. Wymeiniałem już cewki, świece, kable czysciłem przepsutnice itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak on się dokładnie nazywa żebym mógł się spytać?. Bo to nie jest czujnik temperatury płynu chłodzącego?

Btw. Czyli dobrze zrozumiałem. Zawór wylotowy na 0.25 a ssący na 0.10?.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ten z brązową nazywa się też czujnik temperatury płynu chłodzącego to ten drugi tak samo? Chodzi mi o to by dali mi właściwy a nie inny. I napiszcie mi proszę czy dobrze zrozumiałem z tymi zaworami. Luz ma być ssące 0.10 do 0.15 a wydechowe 0.25 do 0.30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba to po prostu czujniki temperatury wody, ale z tego co pamiętam to one się różnią po prostu gwintem. Ten biały ma chyba M12, a brązowy M14, ale głowy obciąć sobie nie dam jednak po tym chyba najłatwiej je odróżnić. Jak powiesz, że biały potrzebujesz do silnika K7M to pewnie da dobry.

Zawory dolotowe jak napisałeś, a wylotowe to 0.25 do 0.30 przy używanym. Jak założysz nowe to ustawiasz na 0.20 do 0.25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!