Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

lukaszzd .... dokladnie ten sam problem mam teraz ... wczoraj normalnie wróciłem z pracy .... zaparkowalem autko nawet nie dalo znaku ze mu cos jest .... dzis wsiadam i co nawet nie zakreci raz .... ok naladowalem akumulator i dalej nic ..... jutro poobnie jak Ty wybieram sie do mechanika .... ale moze to jakas zarazliwa choroba wiosenno-letnia hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli rozrusznik nie kręci to sprawdź styki na rozruszniku a jak kręci a auto nie zapala to obstawiam czujnik położenia wału korbowego, info dla gorzowiaków

 

unikajcie warsztatów elektromechanicznych na

wyszyńskiego 39 (teren dawnej melczarni) złą diagnoze postawił powiedził że czujnik połozenia wału korbowwego jest dobry a komputer walnięty jest na odwrót

wyszyńskiego 119 jest bardzo drogi kroi jak cholera

 

I okazało się że najprawdopodobniej owy czujnik poszedł część jest zamówiona przez mechanika i jutro ma założyć i będzie wiadomo na 100% czy to było to.

 

[ Dodano: 2007-06-21, 21:10 ]

no i klapa, okazało się że czujnik był walnięty swoją drogą ale komputer mi zgnił, niewiem jak ale woda się dostała zaczął gnić nawwet jeden pin odpadł i zrobiło się zwarcie no i lipa jak mi mechanik wyliczył co i jak to siadłem ze "szczęścia": "nowy" komputer, wywalenie imobilajzera, czujnik położenia wału + robocizna= 1090 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Ci mechanicy ..... u mnie też 1szy mechanik - rozrusznik ... bo pali na popych ...

drugi mechanik .... akumulator - bo nie ma siły zakręcić ...

W końcu normalny elektryk mój kumpel ... pomierzył popatrzył ... i co ... jedna z "klem" była od spodu dosłownie przegnita ... czego ani ja ani Ci pseudomechanicy nie dostrzegli ... i to powodowało "wyciek mocy" ... ale mam okazje tanio kupic nowy akumulator wiec go podlacze ciut mocniejszy niz poprzedni (wcześniej 44 ah) teraz 55 ah i jade do elektryka samochodowego sprawdzić czy nie będzie jakichś przepięć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

i auto znowu nocuje u mechanika ale już na koszt warsztatu, zamontowali kompa nowego ale niewiem czy z premedytacją bo niemieli innego czy niedopatrzyli się ale takiego który niemial fabrycznie klimi, no i niedziałała mi po wymianie klima, teraz na własny koszt mechanicy dorabiają jakiś układ scalony aby klima była obsługiwana przez kompa bo jak twierdzą raz na 20 komuterów zdaża się ten od wersji z klimą...

 

[ Dodano: 2007-07-10, 20:12 ]

no i jest wszystko w OK! pokazuje fotki:

 

wymiana tego bo piny zgniły:

komputerpinykl4.jpg

 

+

 

wylutowanie modułu ze starego kompa i wstawienie do nowego (moduł sterowania klimą):

komputermoduklimypg0.jpg

 

=

 

zdrowa Megi :-D :) i szczęśliwy użytkownik chociaż lżejszy o pare złociszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam problem z Megane 1.4e 96.(Benzyna + LPG). Wszystko było ok dopóki na dworze było cieplutko, ale powoli zbliża się zima i robi się coraz zimniej, a co za tym idzie - moja Megi zaczyna się buntować. Gdy rano po zimnej nocy próbuję odpalić autko,nie chce mi odpalić - słychać że rozrusznik się kręci ale silnik nie chce zaskoczyć. Dopiero za 5 czy 6 razem silnik zaskoczył.Czy mógłbym prosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego jaka może być tego przyczyna.Z Góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable zapłonowe do wymianki, zerknąłbym również na czujnik położenia wału ale o tym już tyle razy pisaliśmy że przeniosę ten temat do odpowiedniego działu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!