Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po uruchomieniu klimy słychać dziwny dźwięk w samochodzie,zaglądając pod maskę nic nie słychać. Nie jest to dmuchawa w środku, bo bez uruchomionej klimy dmucha całkiem normalnie, a po uruchomieniu AC zwiększając stopień nadmuchu dźwięk nie ulega zmianie. Zaglądając pod maskę słychać tylko wiatrak chłodnicy klimatyzacji pracujący na najwyższych obrotach, kiedy na zewnątrz jest +10. Przysłuchując się w okolicy sprężarki nie słychać nic niepokojącego. Niedawno wymieniałem czujnik ciśnienia , ale on chyba nie jest w stanie wygenerować takich dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jst podobny dźwięk (wydaje mi się że troche ciszej) słyszalny tylko z miejsca kierowcy,dodatkowo wywala błąd DF1070 i unieruchamia sprężarkę-wykasuje chodzi (i dobrze chłodzi) dzień 2dni,albo pół dnia i wyłącza sprężarkę. Jesteś pewny że masz wystarczającą ilość czynnika (ja nie jestem pewny,na razie nie mam czasu żeby podjechać gdzieś i sprawdzić),może czynnika jest zbyt mało i jest słabe smarowanie sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% masz uszkodzony czujnik ciśnienia klimatyzacji. Miałem podobnie ale po wymianie czujniki wszystko wróciło do normy. Co do dźwięku to ustał po podłączeniu w Norauto i diagnostyce klimatyzacji (darmowej).Może poprzednio coś źle skręcili.

Uważaj na czujnik który kupujesz bo ja kupiłem na all za 50 zł. Produkcji GM i wiatrak chłodnicy załącza cały czas tylko 2 bieg czyli max. Nieważne czy jest zimno czy ciepło.

Teraz sam już nie wiem co jest grane, sprawdziłem jeszcze inny czujnik i wszystko działa tak samo jak na tym co kupiłem. Wsadziłem na testy oryginał który był i wiatrak działa tak samo jak na pozostałych. Dodatkowo ten zakupiony ma ten sam kraj produkcji i oznaczenia co oryginał. Albo mam omamy i wiatrak zawsze tak hałasował po uruchomieniu klimy , albo uszkodzone jest coś innego. Zauważyłem że jak załączę klime to do momentu zaskoczenia sprężarki wiatrak działa wolniej a po zaskoczeniu na full.

Edytowane przez hakuna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostykę robili w Norauto , stwierdzili że z klimą jest wszystko ok. Do kompa też podpinali i nic nie wykazał.tylko że ich komp nie wykazał nawet błędu który wyświetlił clip. Na przyszły tydzień umówiłem z mechanikiem wizytę i będziemy sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie dalej to samo (czynnik jest sprawdzony) czy to może być dźwięk początku końca sprzęgła sprężarki.Czy sprżęgło może powodować błąd DF1070 ????

Edytowane przez norb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś tą klimę w innym miejscu czy zawsze w tym samym. Jak coś to w Norauto mieli diagnostykę klimy gratis czyli darmo. U mnie wszystko ustało jak podłączyli i nabili klimę w innym serwisie, nic innego nie robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, sprawdziłem. W Gdańsku, nie wiem jak w innych miastach, akcja jest do końca czerwca. Mają też promocję na nabicie i odgrzybienie klimy za 129,99zł. Trzeba tylko wcześniej samemu filtr kabinowy wymienić. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!