Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2 2005r - nie odpala, silnik kręci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Wczoraj po południu zmieniłem radio w mojej Megane 2 na pioneera. Wszystko wieczorem grało i działało bez problemów...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Rano wsiadam do auta, celem pojechania do pracy, a tu zonk...;/ Auto nie odpala... Rozrusznik słychać (chyba to rozrusznik).

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Po włączeniu zapłonu (poprzez przytrzymanie przycisku start bez wciskania sprzęgła) wyświatlają się: akumulator, service, abs, chyba pasy i auto w poślizgu - nie wiem co to za kontrolka).

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Akumulator pewnie się świeci ze względu na to, że sporo kręciłem...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Proszę bardzo o pomoc.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

P.S.

czerwona kontrolka jak samochód "kręci" szybko miga.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

EDIT:

Nie pasy a poduszka, a "auto w poślizgu" to E.S.P.

 

Regulamin pkt. 5.9 - Enter - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku w tej chwili bierze z prostownika ok. 3 amper, ale trochę kręciłem. W tej chwili też radio jest wyjęte.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Edit:

Czy odpięcie aku na powiedzmy godzinke, może skutkować skasowaniem błędu? i czy może zaszkodzić komputerowi?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Edit 2:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nie lampka od pasów a od poduszki:) Sprawdziłem:) I"auto w poślizgu to ESP.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Co więcej, może faktycznie aku... Bo teraz skojarzyłem, że nie mam też zapamiętanych danych o przejeździe od ostatniego tankowania... A do tego po wciśnięciu star, auto kręci a potem gaśnie wszystko i do tego nie można radia włączyć...;/

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Aku jest pod prostownikiem, wrócę z pracy to zobaczę jeszcze:)

 

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

Kolego, klawisza Enter używamy z umiarem. Wystarczy raz kliknąć. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator pewnie się świeci ze względu na to, że sporo kręciłem...

Kontrolka aku zawsze się świeci na włączonym zapłonie, gdy nie działa silnik(nie ma ładowania)

nie mam też zapamiętanych danych o przejeździe od ostatniego tankowania...

Ile lat ma aku? Jeśli ci się już wcześniej kasował licznik, a ty przybiłeś aku jeszcze bawiąc się radiem(sądzę, że na wyłączonym silniku), to pewnie, że ci nie odpali rano. A jeśli jest stary to napięcia nie ma co mierzyć, bo on może mieć nawet 14v, ale już nie wydala z podawaniem prądu na rozrusznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dopiero kupiłem używane.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nie bawiłem się na radiu. Sprawdziłem tylko czy działa po podłączeniu (fakt że chwilę mi zeszło bo na początku myślałem że coś popsułem bo nie chciał mi zapalić - nie wciskałem sprzęgła).

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tak więc, akumulator naładowałem i auto odpala. W tym momencie ciężko mi określić kondycję akumulatora, bo dopiero drugi dzień mam auto:P

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Bardzo dziękuję za pomoc:) Okazał mój problem się być dość banalny...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

P.S.

W instrukcji od tego radia coś piszą, że lubi drenować akumulator na wyłączonym silniku... Coś trzeba przestawić, ale nie bardzo wiem jeszcze co i jak:P

jeśli ktoś by miał chwilę i się zna na tym to na stronie 11 coś piszą -> w intrukcji

Regulamin pkt. 5.9 - Enter - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!