Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kostka od świateł przeciwmgielnch


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem wyposażyć moją Megane w światła przeciwmgielne, których fabrycznie nie posiadała.

Zakupiłem owe światła przeciwmgielne, oryginalną wiązkę oraz lewą manetkę od świateł posiadającą włącznik od świateł przeciwmgielnych przednich.

Zacząłem od montaż manetki, po zamianie jej ze starej manetką, po przekręceniu pokrętła przeciwmgielnych zapala mi się oryginalna kontrolka świateł przeciwmgielnych przednich, a po przekręceniu jeszcze raz zapala się druga od tylnych przeciwmgielnych :)Później wymontowałem zaślepki w zderzaku i zamontowałem lampy przeciwmgielne.

No i od tego momentu pojawia się u mnie problem, nie wiem gdzie mogę podpiąć wiązkę od świateł przeciwmgielnych. Na forum wyczytałem że kostka powinna być w nadkolu kierowcy, więc rozebrałem je i znalazłem tam 3 kostki które pokaże na zdjęciach.

 

Na pierwszym zdjęciu widać dwie wtyczki umieszczone u góry w nadkolu, nie wiem do czego służą, ale mają taką samą końcówkę jak końcówka od wiązki świateł przeciwmgielnych ( żeńskie ), a ja poszukuję męskiego żeby podpiąć wiązkę.

Na drugim zdjęciu widać złącze trzypinowe z zaślepką, wydaje mi się że może to być wiązka od oryginalnego alarmu.

Wiecej kostek nie widzę w nadkolu, a z tego co wyczytałem kostka od przeciwmgielnych powinna być właśnie tu.

Byłbym wdzięczny za wskazanie gdzie takiej kostki mogę szukać i jakiekolwiek inne cenne porady :)

Dodam że wiązka zakupiona do przeciwmgielnych wygląda dokładnie tak jak ta: http://allegro.pl/wiazka-instalacja-halogenow-renault-megane-i-i4232922042.html

post-67667-0-16995600-1402159366_thumb.jpg

post-67667-0-57135500-1402159399_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierz wiązkę i zobacz dokąd dostaje.

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że wiązka nie wchodzi w nadkole tylko bezpośrednio do panelu bezpieczników i przekaźników na lewym nadkolu. Tam właśnie szukałbym tej wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem wiązkę, dostaje ona właśnie do lewej strony, na długość pasowałaby i do nadkola i do panelu przekaźników i bezpieczników, lecz nigdzie wtyczki dalej nie widzę. Zajrzałem także do tej puszki z bezpiecznikami na nadkolu, zdjąłem obudowę i nie widzę tam żadnej pasującej wtyczki. Jedyne co to znalazłem szarą wtyczkę która do niczego nie jest podpięta, przyczepiona jest zatrzaskami do obudowy, a odchodzą od niej 4 kabelki, zaznaczyłem ją na zdjęciach.

W puszcze z bezpiecznikami i przekaźnikami nie było więcej wolnych kostek ani wtyczek.

Czy są jeszcze jakieś miejsca gdzie mógłbym szukać tej wtyczki od świateł przeciwmgielnych?

post-67667-0-16097700-1402232706_thumb.jpg

post-67667-0-96963700-1402232739_thumb.jpg

post-67667-0-31434100-1402232763_thumb.jpg

post-67667-0-19986600-1402232789_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!