Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik bierze, olej oraz dziwny dzwięk silnika


Adramelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj podczas kontroli oleju zauważyłem jego spadek.

Olej był wymienieny pod koniec grudnia, było zalane delikatnie ponad połowe na bagnecie czyli jakieś 2cm i ten stan się utrzymywał napewno przez pierwsze 2tyg i po przejechaniu 1000km dzisiaj jest 0,5cm pwyżej stanu minimalnego, do tego odkręciłem kurek na rozgrzanym silniku i zaczął się wydobywać straszny dzwięk z tamtąd i chyba z kolektora dolotowego, obroty też się zwiększyły, po przygazowaniu dmucha z tamtąd smród spalin czy coś w tym rodzaju, nie widać ich tylko czuć na skórze podmuch.

Ogólnie samochód pali tyle samo co zawsze, nie mam najmniejszych problemów z zapalaniem, spadku mocy też żadnej nie ma.

 

Nie mam pojęcia czy tak ma być, ale wydaje mi się że raczej nie, co się stało?

 

Edytuję ten post ponieważ mam nowe informacje, dolałem oleju 600ml i teraz jest w połowie bagnetu, odgłosy które się wydobywają po odkręceniu korka jak i po wyciągnięciu bagnetu dobiegają z odmy.

Korek wydaje się być zasysany jeśli chcę go wyciągnąć więc to nie jest objaw zapchanej odmy więc dlaczego dochodzi z niej ten dziwny i głośny dzwięk, oraz czy trzeba coś z tym zrobić

 

Na tym forum żyje kto? chyba nikt, dzięki wszystkim za wielką pomoc i ogromne zainteresowanie moim problemem.

Problem rozwiązał mój mechanik była to błachostka, ale że nikogo temat nie zaciekawił to i rozwiązania zagadki nie muszę podawać, żegnam.

Temat do zamknięcia, lub najlepiej do usunięcia.

Edytowane przez Adramelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!