Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie świeci zegarek/wyświetlacz Megane I coupe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem otóż w mojej megane nie świeci zegarek ani ten drugi wyświetlacz. Zegarek chodzi tylko nie działa to podświetlenie, drugi wyświetlacz nie pokazuje nic, ale to chyba zależy od tego czy ma się oryginalne radio w samochodzie czy nie. Chciałem się zapytać czy można kupić do tego wyświetlacza jakieś lampki czy lepiej już wymienić cały? Mowa jest o takim oto zegarku - http://allegro.pl/zegarek-renault-megane-coupe-7700841006-a-i4289857661.html

Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie tege zegarka oparte jest na trzech żarówkach typ W5W,dostępne w każdym sklepie motoryzacyjnym lub na znanym portalu aukcyjnym.U siebie zamontowałem z owego portalu diody led fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kwestia żarówek, bo zegarek jest całkowicie niezależny od radia, powinien się włączać na akcesoriach i zapłonie. Jeśli podświetlenie zegarów i pokręteł działa to sprawdź żarówki. Nie ma z tym wiele roboty, podważasz płaskim wkrętakiem osłony głośników na desce, odkręcasz 2 torxy, ściagasz parapet i obudowa obu wyświetlaczy jest na 3 torxy przymocowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fajna opcja z tymi kolorami :) w swoim Reno jaki masz kolor? Chyba czerwony najlepiej pasuje. Jak wymienić te żarówki? Trzeba dużo rzeczy rozbierać żeby to wyjąć i zmienić?

Edytowane przez kamilo2610
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załorzyłem wszędzie białe ledy i o ile w zegarku pasują idealnie to kontrolka otwartych drzwi i niezapiętych pasów zrobiły się różowe,myśle że tam czerwony były by lepsze.Żeby dobrać się do tego,zdejmujesz kratki głośów ,pod nimi są po jednym wkręcie torx do wykręcenia.Następnie wierzch deski rozdzielczej od swojej strony podnosisz do góry,jest na zatrzaskach ale jak szarpniesz odpusci.A dalej sam zobaczysz wszystko jak na dłoni.Pamiętaj tylko o biegunowości zarówki swiecą obojętnie jak je włożysz ledy nie.Dobrze było by opuścić kierownicę na regulacji wtedy dolna część niezapiera się o obudowę wyłącznika zespolonege.

Edytowane przez jeeryy3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka niezapiętych pasów i otwartych drzwi świeci, tylko zegarek i ten drugi wyświetlacz nie, czyli dwa ledy. Jakoś sobie poradzę. Dzięki! :)

 

 

A nie wiesz czy ten wyświetlacz po lewo świeci się normalnie bez oryginalnego radia czy jest całkowicie wyłączony nie świecący się?

Edytowane przez kamilo2610
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!