Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dławienie silnika megane III 1.5 dci 110 r.2011


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, od kilku dni zwróciłem uwagę na delikatne dławienie się silnika podczas próby jazdy oszczędnej, czyli przy b. delikatnym używaniu "gazu". Objaw występuje przy niższych obrotach 2000 - 2500. I szczególnie na wyższych biegach 5 i 6. Podobny objaw jest przy używaniu tempomatu. Dławienie jest delikatne ale wyczuwalne. Objaw jest taki jakby przez chwilę silnik nie dostawał paliwa. Oczywiście mocniejsze wciśnięcie gazu kończy sprawę i silnik ciągnie bezproblemowo. Jednak intryguje mnie ten problem - być może ktoś z Was ma podobnie, lub co lepsze miał podobnie i sobie poradził. W którym kierunku pójść - kto na Śląsku może to dobrze zdiagnozować. W ASO w Jaworznie nie zwrócili na to uwagi.

 

pozdrawiam, licząc na sugestie

 

kuba

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewny, że dzieje się tak w tym przedziale obrotów? u mnie w 1.5 dCi ale 105 KM z 2009r. (raczej silnik ten sam jedynie bez FAPu), mam coś podobnego ale poniżej 2000 obrotów, stwierdziłem po kilku próbach, że to własnie wina zbyt niskich obrotów jak na dany bieg, np. jade na 6 biegu ok 100km/h zwalniam bo coś jedzie do ok 65 nie zwracając uwagi i nie redukując biegów wciskam gaz, jest ok 1400 obrotów auto przyspiesza, i od ok 1600 1700 obrotów zaczyna dławić, zazwyczaj redukuję lub wciskam gaz bardziej i ustaje, ale staram się nie praktykować jazdy w takich warunkach, gdyż najlepiej wg mnie spalanie wynosi gdy silnik jest na ok 2000 obr a biegi się zmienia tak przy 2200. Jazda na wysokich biegach przy niskich prędkościach niedość, że nic nie daje a nawet podnosi spalanie to dodatkowo dwumasa długo nie pożyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!