Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

W prawo można skręcić kierownicę bardziej niż w lewo


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Wczoraj parkując megi, wjeżdżając na nierówne miejsca parkingowe pod blokiem (mnóstwo wystających korzeni), skręcając maksymalnie w prawo, tak że już się dalej nie dało przekręcić najechałem na jakąś niewielką nierówność po czym kierownica trochę szarpnęła, wydobył się spod koła jakiś odgłos i przekręciła się dalej niż była "dotychczasowa maks. blokada skrętu". Teraz mam wrażenie, że w prawo można przekręcić kierownicę o 10-20 stopni bardziej niż w lewo (nie wiem czy tak było też wcześniej, bo przed tym zdarzeniem nie zwracałem na to uwagi). Auto nadal jedzie prosto, przy prostej kierownicy, więc zbieżność nadal jest, poza tym niedawno było robiony jeden drążek i zbieżność.

Czy coś takiego jest normalne, że w jedną stronę kierownica kręci się trochę dalej niż w drugą (10-20stopni). Czy to możliwe aby, przy znikomej prędkości powoli najeżdżając na pełnym skręcie na korzeń coś się wygięło albo obluzowało? Co prawda fakt faktem dosyć mocno trzymałem kierownicę i jakby dociskałem ręką ten skręt aby kierownica na nierównościach mi nie próbowała uciekać w drugą stronę, ale to jest możliwe aby tak ręką + nierówność coś uszkodzić? Proszę o poradę, bo już mam dość przebojów z układem kierowniczym w tym samochodzie (ostatnio 3 wizyty walczyłem w serwisie aby mi auta nie znosiło i aby zbieżność dobrze ustawili). <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś takiego jest normalne, że w jedną stronę kierownica kręci się trochę dalej niż w drugą

No normalne to to nie jest, ale jeśli nie ma problemów z trakcją to nie zawracałbym sobie głowy na twoim miejscu.

Jak chcesz czuć się pewnie to zrób rutynowy przegląd zawieszenia za 20zł na stacji diagnostycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!