Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy warto?


talar666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jak pisałem w wątku do przywitania poszukuję swojego wymarzonego Scenica II. Interesuje mnie silnik 1,6. Na oku mam dwa ogłoszenia:

http://otomoto.pl/renault-scenic-klimatronic-1-6-16v-2005-r-C33585119.html oraz http://otomoto.pl/renault-scenic-1-6-krajowy-czyste-zadbane-polecam-C32748043.html . Na co szczegolnie zwrócić uwagę?

Edytowane przez talar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to ten drugi nie ma naklejki na prawym tylnym błotniku, więc najprawdopodobniej ten element był malowany. Zderzak przedni coś tak od dołu jest pokrzywiony, a poza tym ma inny odcień niż auto. Wydaje mi się w takim razie, że miał dzwona z przodu, bo chyba kierownica też nie występowała w tym kolorze(tak sądzę) - ciemne koło z jasnym środkiem (poduszka mogła wystrzelić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1:

-tylne lampy z ph II, albo zmienione bo miał takie widzimisię, albo...

-zakup "na Niemca";

-chyba hurtownik jeżeli chodzi o Sceniki ;)

-brak osłony przegubu prawej wycieraczki;

-dziwnie pomarszczony boczek prawych drzwi;

-fotel kierowcy wysiedziany jakby trochę bardziej niż wpisany przebieg;

-nie zdziwię się jak ESP jest tylko w opisie.

 

Nr 2:

-strasznie długo się sprzedaje i mam wrażenie ze ktoś już go tutaj linkował bo wygląda znajomo, opis komisu także;

-tylne lampy od poliftowego, to co w nr 1;

-tylna wycieraczka od Megane II 3/5 drzwiowego (porównaj z drugim ogłoszeniem);

-patrząc na zdjęcie wnętrza na pewno tu był, obszyta na czarno jasna kierownica, ktoś się nie postarał, dobraliby kolor skóry na wieniec jak oryginał i byłby spokój;

-ESP chyba raczej nie ma (nie widać wyłącznika);

-przy tej wersji wyposażenia (Privilage) radio raczej powinno być jasne;

-nie widzę naklejki na prawym progu.

 

Mieszane uczucia mam do obu propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Widzę, że jeszcze wielee się muszę nauczyć :rolleyes: Nie bardzo wiem o jakie naklejki chodzi? Pokazało się jeszcze jedno ogłoszenie http://otomoto.pl/renault-scenic-C33727324.html , nie daleko mnie, więc mogę po pracy pojechać go zobaczyć. Na co zwrocić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia naklejek jest tutaj w połowie strony Zwykle na zdjęciach da się dopatrzeć obecności lub jej braku naklejek przed tylnymi kołami, z wiekiem żółkną, jeżeli ich nie ma to sygnał włączający ostrożność powinien się pojawić.

 

Prezentowany:

-taaaaa, 93000 km. to on miał, tak na moje oko przynajmniej ze 30-40000 km. temu ;)

-ESP nie widać wyłącznika;

-przedniej szyby podgrzewanej nie ma bo nigdy nie było;

-klima manualna chociaz wersja bogata, ale pewnie moglo tak być;

-jak taki super to do zdjęć mogli chociaż dywaniki wytrzepać;

-też kiedyś kupiłem samochód z dwoma kompletami opon.... oba się nadawały do natychmiastowej utylizacji ;)

-o jakich szczękach z hamulca ręcznego on pisze?? Chyba że chodzi o linki;

-zdjęcia wspaniałej jakości, o naklejkach nic nie powiem.

 

Jak masz blisko to jedź obejrzeć, ale moje zdziwienie wzbudza spora lista nie całkiem tanich prac i sprzedaż tak doinwestowanego pojazdu. Ale ja tam zwykły placek jestem i pewnie się nie znam ;) A podejrzliwy jestem z natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak - byłem, zobaczyłem, kupiłem :) Przebieg faktycznie większy jest, ale czego się spodziewać po sprowadzanych autach <_< Blacharsko nic nie naprawiane, naklejki na swoich miejscach.Wszystkie szyby w oryginale. Silnik pracuje cicho i równomiernie. Na wszystkie naprawy faktury. Na przeglądzie wyszło tylko,że jakaś tuleja do wymiany i że hamulec awaryjny słaby. Nie działa nawiew na 4 biegu( postaram się poszukać na forum, ale czy idzie samemu to naprawić?) i niestety klima niesprawna. Gość przyznał, że sam nie wie co z nią jest, choć sprężarka działa. Mam nadzieję, że tylko czynnika brak, bądź jakaś nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!