Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grand Scenic - zakup


wukak

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna porcja ogłoszeń do oceny:

http://otomoto.pl/show?id=C33913264

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-5-dci-oplacony-7-osobowy-C33718149.html - zdjęcie zimowe, ale podobno dopiero teraz facet zdecydował się na sprzedaż ;)

 

Muszę powiedzieć, że w moim regionie Grand sceniców bardzo mało jest. Ale szukamy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na zdjęciach wygląda ładnie. Jedyne co mi się nie podoba to:

- w 2004 roku powinny jeszcze być wszystkie plastiki/osłony pod maską. Tutaj ich brak wzdłuż całego przedniego pasa. Wniosek: mógł być bity, trzeba to sprawdzić;

- wyposażenie przyzwoite, ale brak ESP;

- radio jest nieoryginalne. Może to mniej ważne, ale trzeba sprawdzić, czy zadbano o to, żeby współpracowało z wyświetlaczem i pilotem.

Jeśli masz niedaleko, to warto obejrzeć, na miejscu zawsze to coś więcej można zobaczyć ;)

 

2. Dziwna sprawa. Mnie to wygląda na młodszy rocznik niż 2006, ale mogę się mylić. Skoro zdecydował się dopiero teraz na sprzedaż, to chociaż mógł zrobić aktualne zdjęcia. Kto wie jak to teraz wygląda. Przebieg śmieszny, coś mało poważnie podszedł do tego ogłoszenia. Panel radia jakiś inny niż wszystkie. Pierwszy raz się z takim spotykam. Ogólnie, jak dla mnie podejrzanie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 2 przód ewidentnie nie z 2006r. te srebrne nerki i listwa w zderzaku to 2008r, radio jest z nawigacją, tylko nie jestem pewien czy dużą czy strzałkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów muszę prosić Was o pomoc. Znalazłem samochodzik, Nawet fajny, ale ma wady. Mechanik twierdzi, że wszystko da się naprawić, Ale chciałbym jeszcze zasięgnąć opinii użytkowników.

Więc do rzeczy :)

Rocznik 2006. Dwa lata temu wymieniony został silnik 1,9 130 KM. Samochodzik wydaje się, jeżeli chodzi o sprawy mechaniczne w całkiem niezłym stanie. Ale...

1. Klimatyzacja. Właściciel twierdzi, że od 2 lat nie używał klimy (samochód ma szyberdach i takie chłodzenie właścicielowi wystarczało). Czy jeżeli jest awaria kompresora coś się wyświetla w kokpicie, na wyświetlaczu?

2. W jaki sposób mogę sprawdzić, czy autko ma esp?

3. A teraz kilka zdjęć:

 

I. Przód samochodu. Nie wydaje się Wam, że klapa maski trochę za nisko opada? No i te nieszczęsne plastiki pod spodem. Podobno po spotkaniu z zającem. Chyba naprawiać się za bardzo nie opłaca, więc wymiana. Drogi to biznes?

 

thumb_hosting_zdjec_1406096499__przod.jpg

 

II. Tył siedzenia kierowcy. Co o tym powiecie? Czy łatwo jest znaleźć taką osłonkę jak na drugim fotelu?

 

thumb_hosting_zdjec_1406096534__fotel_kierowcy.jpg

 

III. I najbardziej niepokojąca sprawa. Próg. Podobno samochód zsunął się z podnośnika. Wygięcia to chyba pikuś, ale ta dziura... Czy to da się jakoś załatać? Jak takie uszkodzenie wpłynie na trwałość progu, chodzi mi o korozję. A może lepiej wymienić cały próg...

 

thumb_hosting_zdjec_1406096576__prog_1.jpg thumb_hosting_zdjec_1406096607__prog_2.jpg

 

Cena samochodu fajna, sam samochód też fajny, ale na naprawę tych wad, które wymieniłem chyba kilka tysięcy trzeba wyłożyć. Warto się ładować w taki samochód?

 

I jeszcze prośba o ocenę ogłoszeń. Szykuję kolejną przejażdżkę w poszukiwaniu samochodu. Powiedzie warto tam zajeżdżać?

http://olx.pl/oferta/renault-grand-scenic-1-6-benzynapanorama-dachskora-CID5-ID6wNCz.html#497659872f właśnie taki chce żona. Mi nie podoba się ten hak, wiadomo co ciągał?

http://allegro.pl/show_item.php?item=4439843741 - ten też z hakiem niestety.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ze zdjęć to 2006 r. ale przed liftem stąd brak ramki stolika na lewym fotelu, w poliftowych już tak było i na chwilę przed zmianami też pakowali zdaje się już takie fotele.

 

Przedni zderzak moim zdanie do wymiany, znając życie do wymiany także ramka.

 

Próg bardzo mocno uszkodzony, pewnie że da sie naprawić tylko zależy jak. Trwałości oryginału już nie będzie miał. Wygląda też że wydarzyło sie to jakiś czas temu i szkorbut musi być zaawansowany.

 

Przy uszkodzeniu klimatyzacji (kompresora) nie masz żadnego komiunikatu na wyświetlaczu. Tłumaczenie o szyberdachu równie dobre jak inne, ale we mnie włącza sygnał alarmowy.

 

Obecność ESP: wyłącznik ASR (który był tylko jak samochód był wyposażony w ESP) znajduje się po lewej stronie kierownicy na dole obok pokreteł regulacji wysokości oświetlenia i jasności wyswietlacza. Pierwszy z lewej z symbolem ślizgającego sie samochodu w trójkącie. Jeżeli go nie ma to samochód nie ma ESP.

 

Teraz ogłoszenia

Nr 1:

-demon prędkości toto nie będzie;

-ESP nie ma, ma tylko wyłącznik czujników parkowania który jest obok wyłącznika ASR;

-bogata wersja;

-haka nie musiał intensywnie używać (w swoim założyłem zaraz po zakupie i przejechałem się 5 razy z lekko zapakowaną przyczepą po Warszawie i jak na razie jedna trasa 250 km. w jedną stronę z rowerami na bagażniku hakowym);

-"wisi" tylna wycieraczka (zapewne ma już duży luz i raczej wymiana wchodzi w grę).

 

Nr 2:

-przednia szyba fotochrom.... :D antyrefleksyjna to owszem, ale chyba nie ta, chyba że mi się na wzrok rzuciło ;)

-ESP ma;

-w warunkach dnia polarnego robione zdjęcia, godzina 0:27 i jasno jeszcze.... odłączany akumulator (po co?) i nawet godziny nie ustawili;

-do sprawdzenia naklejki na progach, wydaje mi się że lewa to świeżutka sztuka a prawa juz żółtawa;

-na zdjęciach widzę tylko jedną kartę, sprawdzić czy sa dwie. Na forum ktoś kto sie lepiej orientował pisał ze jezeli samochód pochodzi z Francji a tam przy szkodzie całkowitej zabierają jeden kluczyk/kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I. Przód samochodu. Nie wydaje się Wam, że klapa maski trochę za nisko opada? No i te nieszczęsne plastiki pod spodem. Podobno po spotkaniu z zającem. Chyba naprawiać się za bardzo nie opłaca, więc wymiana. Drogi to biznes?

Na tym zdjęcia akurat nie widać przedniej maski. To jest jeszcze zderzak i tak powinno być. Zdjęcie jest zrobione od dołu i może wydawać się, że coś nie pasuje. Co do uszkodzeń, to nie wiem czy da się to w ogóle naprawić, żeby to jakoś w miarę wyglądało i jakie będą tego skutki. Cena takiego zderzaka to 300 zł i więcej, oczywiście używane po demontażu.

II. Tył siedzenia kierowcy. Co o tym powiecie? Czy łatwo jest znaleźć taką osłonkę jak na drugim fotelu?

Tak jak pisał pizza, takie fotele były montowane od 2006 roku. Nie orientuje się jak to jest, ale chyba można to wymieniać (bo na aukcjach są do sprzedania). Tylko pytanie po co, jak tego się nie używa.

Co do stanu progu się nie wypowiem, bo nie znam się na blacharce, ale fatalnie o wygląda. Pytanie, czy naprawa tego wszystkiego będzie opłacalna, w stosunku do ceny auta. To już musisz sam ocenić.

 

1. Ogłoszenie już nieaktualne. Poza tym ładny :D

2. Nie widać nic podejrzanego ponadto co pisał pizza. Koniecznie dowiedz się co z drugą kartą. W ogłoszeniu nic nie piszą o komplecie, to może być faktycznie tylko jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Długo to trwało, ale się dokonało. Kupiłem swojego Grand Scenika. Moja wersja to wg serwisu, sprawdzone po vin - "Dynamique Luxe 2.0 16V" Rocznik 2005. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Bez Waszych cennych rad ciężko by było znaleźć fajny samochodzik.

Swoich zdjęć jeszcze nie mam, ale pochwalę się tymi z ogłoszenia:

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-2-0-b-panorama-po-oplatach-C34234400.html

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)

 

<piwko>

Edytowane przez wukak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!