Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik sie trzęsie i pracuje jak traktor


Greg..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Był podobny temat, ale tamto rozwiązanie nie przyniosło u mnie żadnych rezultatów.

Silnik podczas pracy trzęsie się o generalnie zachowuje jak traktor - przypomina to trochę spalanie stukowe albo pracę na 3 gary. Do tego puszcza z wydechu sporo dymków, śmierdzi paliwem i od czasu do czasu zapala się kontrolka spalin. Nie ma to jednak żadnego wpływu na dynamikę, wchodzenie na obroty czy spalanie.

Wymienione zostały świece, poodpinane cewki (każda z osobna ale wtedy silnik dławi się i rzeczywiście pracuje bez jednego cylindra).

Czy to może czujnik położenia wału, sonda lambda, katalizator albo jeszcze jakieś inne ustrojstwo.

 

Auto to Scenic I ph II, silni 1.8 16V F4P 722, 120 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pracy w stylu traktora to sprawdź poduszki silnika, i skrzyni o ile drga gałka zmiany biegów, ja ostatnio miałem podobny problem bo trzęsło na wolnych obrotach, ale jak dodawałem gazu to objawy ustawały i okazało się ze mam rozerwana poduszkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduchy swoją drogą już pewnie najlepsze dni mają za sobą, ale silnik pracuje nierówno, od strony wydechu słuchać takie pyr, pyr, pyr..

Na komputerze nie ma żadnych błędów, nie pali się żadna kontrolka, świece nowe, cewki sprawdzone (też OK).

Może coś od strony układu dolotowego albo przepustnicy? Silnik wkręca się na obroty, ma moc, obroty biegu jałowego 750 /min - jak Pan Bóg przykazał, żadnego falowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg.. Ja mam to samo, też z rury takie pyr pyr trzęsie itp itd. Wymieniane wszystko . I dalej to samo. Zobacz sobie mój temat nierówna praca silnika tak wszystko opisałem co wymieniłem. Jednym słowem mogę tylko to ująć że Renault to śmieć a nie samochód, przynajmniej te starsze bo jak się coś zepsuje nikt nie wie o co chodzi. Komp zero błędów itp. Byłem w ASO, byłem u 5 mechaników podłączali do kompa itp itd i nic.

Edytowane przez Skorpioniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!