Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym sie dowiedzieć jakie ma przyspieszenie moja renia 19dti 2000r 96kM na poszczególnych biegach i do 100km/h

 

a może ktoś zrobił przyspieszenie np do 80 km/h zmieniając biegi przy 2,5yyś obrotów. i jakie ma przyspieszenie na 5

Ponieważ ten temat założyłem bo moja renia chyba ma muła ale nie jestem pewien i potrzebuje takich danych.

Acha i macie takie coś np, mam 90 czy 100km no na 5 biegu , wciskam pedał do końca i nie idzie dopóki nie popuszczę i stopniowo będę wciskał :)

Proszę o pomoc

Czekam na opinie i porady :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jeździłeś wcześniej dieselkiem z elektrocznym "gazem". Nie działa tak samo jak linka. Zanim po naciśnięciu pedału auto zacznie przyspieszać ( szczególnie na wysokim biegu i z niskich obrotów ) jest chwila zawachania.

 

Też zadawałem pytanie o osiągi, bo wydawało mi się, że jest słabo. Wyleczyło mnie odpięcie przepływomierza. Auto wtedy jedzie na "średnich" dawkach, czyli jak bez turbiny. Wtedy nabrałem szacunku i wiary w osiągi mojego dTi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym na forum...

 

Odpięcie na zrobienie testu nie zaszkodzi. Przepływomierz jest na rurze po prawej stronie, niedaleko zbiorniczka płynu hamulcowego. Do niego podłączona jest kostka. Żeby ją odpiąć, trzeba najpierw wypiąć zawleczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jerry, o co chodzi z tym elektronicznym gazem bo mi się wydaje, że moje dti też słabo jedzie. Sądzę po tym jak pojeżdżę szwagra octavią też 1,9 tyle że tdi czy można porównać te dwa auta pod względem przyspieszenia i dynamiki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BILU32, looknij tutaj:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=2167&start=40

na mój post z dnia: Wysłany: 2009-03-27, 12:24 , tam masz podane przykładowe czasy przyśpieszeń dzięki którym ocenisz czy twoja Megi muli czy jedzie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas.s, robiłem test moją megi tyle ,że ja mam kombi i uzyskałem takie wyniki:

-przyspiesza w ten sposób od 80 - 100km/h~5,3sek, od 100-120km/h~7,4sek

a od 80-120km/h~12,7 sek

Ale myślę, że można by troszkę zmniejszyć te czasy, ale póki co jest jak jest.

Zastanawiam się tylko czy to tak może być czy może coś nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem w gg, myślę że nie masz czym się przejmować, u ciebie może być troszkę więcej bo jak dobrze pamiętam testy były na megi w hatchback'u a ty masz kombi czyli troszkę więcej żelastwa do rozbujania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!