Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9dCi 130KM


cyhu666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przyznam, że przekopałem wiele forów aby dowiedzieć się jakie oznaczenie mają silniki 1.9dCi produkowane po lifcie w 2005r, jednak niczego konkretnego nie znalazłem bo oznaczenie F9x to jak mniemam oznaczenie tylko i wyłącznie bloku. Prosiłbym o identyfikacje silnika na tej aukcji:

http://allegro.pl/renault-megane-ii-silnik-1-9-dci-f9-130km-i4446080468.html

I jeszcze jedno pytanie jak rozpoznać czy dany słupek silnika to wersja 120km KM czy 130km KM? Z tego co się zorientowałem różnice w tych silnikach to tylko osprzęt. Jednak zależy mi bardzo aby nabyć tylko i wyłącznie wersję 130km KM ze znanych względów.

Moja Megi przekręciła panewki i muszę wymienić silnik (osprzęt planuje pozostawić ze starego silnika, więc dalej będzie to 120km KM)

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Oczywiście przed zakupem sprawdzę silnik, nieuśmiecha się mi wydawać 4k po to aby mieć kolejny szrot pod maską. Wiecie Panowie jakie ciśnienie zawiera się w normie dla takiego silnika? Ewentualnie mogę sprawdzić u siebie, jednak byłbym wdzięczny za podanie w miare możliwości prawidłowych zakresów ciśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego szukasz silnika 1,9 z szybkościami 130 kilometrów (km), a nie mocą 130 koni mechanicznych (KM)??

Taka szybkość Ci wystarczy, czy tylko jednostki fizyczne mieszasz ze sobą??

Wróć do książek z fizyki z podstawówki, albo przynajmniej zapytaj wiki....

Sorry za ten post ale albo jesteśmy na forum technicznym i piszemy jak należy, albo przenosimy się w bylejakość i imbecylizm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A dlaczego szukasz silnika 1,9 z szybkościami 130 kilometrów (km), a nie mocą 130 koni mechanicznych (KM)??

Taka szybkość Ci wystarczy, czy tylko jednostki fizyczne mieszasz ze sobą??

Jak kolega planuje pouczać innych to najlepiej niech zacznie od siebie.

130 kilometrów to nie szybkość. Kilometr to jednostka długości a nie szybkości. Szybkość to kilometry na godzinę km/h.

 

Pozwolę sobie zacytować Twój post:

Wróć do książek z fizyki z podstawówki, albo przynajmniej zapytaj wiki....

Sorry za ten post ale albo jesteśmy na forum technicznym i piszemy jak należy, albo przenosimy się w bylejakość i imbecylizm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoł... ale szybka riposta..

Ponad miesiąc.

Czyżby musiał się rok szkolny rozpocząć, by bardziej wyedukowanych zapytać??

Nieistotne zresztą....

Ważne że doczytałeś i już wiesz gdzie jest różnica, nawet do tego stopnia, że sam możesz kogoś poprawiać.

A taki właśnie był cel mojego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!