Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala - awaria regulatora ciśnienia ?


mrowek55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z moim sceniciem, otóż zaczęło się kilka dni temu w trakcie powrotu z wakacji, zaczęła się co jakiś czas zapalać kontrolka świec żarowych i w tym momencie silnik tracił moc, działo się to np. podczas dłuższego wjazdu pod górkę. Jak zaczynałem zjeżdżać w dół oraz na płaskiej drodze kontrolka gasła, silnik pracował lepiej. Po pewnym czasie kontrolka zaczęła zapalać się coraz częściej i przy coraz mniejszych wzniesieniach. W końcu doszło do tego, że przy większym wzniesieniu musiałem jechać na drugim biegu bo silnik nie dał rady ciągnąć auta. Po powrocie do domu przez 2 dni zaczęły się rano problemy z odpalaniem, udawało się to za 3, 4 razem. Po czym samochód już nie odpalił. Wyczyściłem zawór EGR, który był mooocno ('Confused') zabrudzony, niestety to nie pomogło. Sąsiad, który czasem majstruje przy różnych autach poradził mi sprawdzić układ paliwowy czy dochodzi paliwo, okazało się, że tak, ale chyba jest problem z regulatorem ciśnienia. Jak go wykręciłem, sąsiad stwierdził, że jest zwarty i to jest przyczyna awarii. Po zmierzeniu miernikiem na przejście okazało się, że przejście jest, a nie powinno go być. Ma on "wciśnięty" trzpień i przez dziurki na wystającym elemencie widać otwory "na wylot". Moje pytanie jest następujące: a) Czy prawidłowo działający regulator nie powinien tak się zachowywać tj. nie powinien pokazywać przejścia między stykami i powinien mieć wysunięty trzpień? B) czy po zakupie sprawnego i po jego zamontowaniu trzeba coś dodatkowo regulować przez fachowca, czy wystarczy sam montaż? Czy kupno używanego to dobry pomysł? Jaki mogą być koszty naprawy tego. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Poniżej widok mojego regulatora. Pzdr.

Cięcie

 

Cięcie

 

Cięcie

 

Kolego Mrowek55 zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!