Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk silnka


Skorpioniks

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie czy ktoś jest w stanie powiedzieć od czego wziął się taki "jęczący" dźwięk silnika. Megane 1.6e 8V 98r. w sumie jest on od ponad miesiąca. Przejechałem już z tym kilka set kilometrów i ani nie cichnie on ani nie wzrasta. Myślałem że to może pompa wspomagania tyle że podczas kręcenia "na postoju przy włączonym silniku" nie wydaję ona takich dźwięków. Dźwięk jest wtedy gdy dodaję się gazu. Nie odczułem spadku mocy, nie odczułem innych niedomagań oprócz tych dźwiękowych. Zastanawia a zarazem denerwuje mnie ten dźwięk . Czasami słyszę go też w innych samochodach no ale to nie jest raczej normalne.Dodaję nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody jest nowa zmieniana niespełna rok temu. Pojawiło sie to nagle z tego co pamiętam to z dnia na dzień. Alternator też taki pomysł miałem tyle że jak na obecną chwilę ładowanie jest na 100% i nie pokazują się żadne diodki na desce.

BTW. A czy może w ten sposób wyć coś od rozrządu. Nie wiem rolka np?

 

Kolego, po co nowy temat skoro jest to kontynuacja tego. Oba tematy połączono. damiar

 

Cześć w końcu udało sie dojść co tak wyję w silniku.

. Okazało sie że to pompa tak wyję. I pytanko do was ile kosztuję nowa? a ile by kosztowała regeneracja jeżeli takie coś robią. Nic nie cieknie nie ubywa płynu tyle że wyję. Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzęgło alternatora a pompa wspomagania wyje. Zdjąłem paski osprzętu od pompy i wtedy przestało wyć, po założeniu zaczęło znowu. Teraz pytanko czy do mojej megi spasuje taka pompa http://allegro.pl/show_item.php?item=4540519161 Nowej za żadne skarby nie kupię bo przerośnie to wartość samej Reni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak padnie już dosłownie to co wtedy?. Znaczy nie będę mógł kręcić kierownicą czy będzie strasznie ciężko.

 

Edit.Czy taki dźwięk jak podałem na moim filmiku Mój odnośnik może powodować rolka napinająca pasek wieloklinowy "osprzętu"

Edytowane przez Skorpioniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!