Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzegło, przepustnica a może coś innego?


krissogl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

pojawił sie kolejny problem z moją meganką i nie wiem co może byc przyczyną.

Mianowicie od jakiegoś czasu bardzo źle jeździ mi sie autkiem, nie mam z jazdy satysfakcji.

Problem dotyczy ruszania i zmiany z pierwszego na drugi bieg.3, 4 i 5 wchodzą płynnie bez żadnych problemów. Wrażenie jest takie jakby sprzegło sie ślizgało:/ przy ruszaniu puszczam sprzegło dodaje gazu i bardzo powoli auto rusza a obroty jakby szybciej rosły(bardzo wysoko bierze) a jak puszcze bardziej sprzegło albo dodam wiecej gazu to szarpnie i robi kangura (stojąc z boku można pomyśle że koleś uczy sie jeździ:/)ale nie zawsze tak jest. Przy zmianie z pierwszego na drugi bieg wygląda to tak że po wciśnieciu sprzegła obroty szybko spadają w dół że po wrzuceniu dwójki i dodaniu gazu znowu szarpnie bo zakres obrotów zbyt długą droge musi przebyc z powrotem do momentu w którym zatrybia drugi bieg( a każdy wie że zmiana z jednego na inny bieg to są ułamki sekund). Kolejne biegi wchodzą bez najmniejszego problemu, płynnie bez szarpania w pełnym zakresie obrotów czy to przy 2000, 3000 czy 4000 nie ma to znaczenie. Byłem u jednego gościa "od francuzów" powiedział że sprzegło dla niego jest ok i tu jest problem z małym momentem obrotowym:/ a mam porównanie z innymi silnikami np. 1.4 gdzie jest mniejszy moment a tam nie miałem problemu z ruszaniem i zmianą biegów. Znalazłem tez informacje na forum że w podobnym przypadku winny był zawór zmiennych faz rozrządu ale cieżko mi w to uwierzy bo on raczej pracuje w zakresie wyższych obrotów a mnie dotyczy problem niskich obrotów. Sam nie wiem co o tym mam już myślec, może ktoś z wiedzą i jakimś doświadczeniem mi coś doradzi

POzdrawiam

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż zaczynam sie zastanawiac ze w tym co pisze Nel moze cos byc

Największą różnicę zauważyłem w lutym jak wymieniałem rozrzad, KZFR i olej. Jak odebrałem auto od mechanika nagle fajnie zaczelo jezdzic. Nie dusiło sie,nie szarpalo, generalnie przyjemnie sie jeździło. Trwalo to dwa dni i potem znowu wrocil problem. Po okolo 5000 km musialem zareklamować KZFR zaczelo znowu tyrkotac. Po wymianie znowu dwa dni przyjemnosci z jazdy i powrot do problemu.

wtedy zaczalem sie juz bardziej tematem interesować i wg porad forumowiczow postanowilem przeczyscic przepustnice i wlasnie ten elektrozawor zmiennych faz rozrządu. I powtórka z rozrywki, autko śmiga jak ta lala...przez dwa dni.

zastanawiam sie czy to czyszczenie czasem nie pomoglo, wskazywałoby to teraz ze problem tkwi faktycznie w okolicach rozrządu. Moze poraz kolejny wyczyścić ten elektrozawór i zobaczymy czy znajde odpowiedz?:/

 

Dodano: 20 sie 2014 - 21:50

Zawór po czyszczeniu, założony i brak jakiejkolwiek poprawy. Postanowiłem odpiąc go i kawałek sie przejecha bez zaworu, również nie zauważyłem różnicy:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy w trakcie tych czynności, które opisałeś (czyszczenie przepustnicy, zaworu...) odpinałeś akumulator? U mnie objawy są podobne, tzn. nie ma mocy przy ruszaniu, zadusza się i jest szarpnięcie, również przy zmianie biegów, widoczny szybki spadek z obrotów po wciśnięciu sprzęgła, wchodzenie na obroty odbywa się z minimalnym opóźnieniem. Z tym, że u mnie nie ma KZFR. Problem diagnozuję od dłuższego czasu, póki co bez skutku (wyeliminowany układ zapłonowy: cewki, świece; sprzęgło, brak błędów na kompie, teoretycznie wartości z czujników w normie). Zapytałem o odpięcie akumulatora, gdyż wówczas resetuje się ECU i w moim przypadku czasem dawało to poprawę na te kilka dni jazdy (zrywniejszy przy ruszaniu, lepsza dynamika, mniejsze spalanie).

Najprościej będzie podpiąć pod kompa, przy okazji sprawdź stan łapy skrzyni biegów (sama łapa być może przyczyną nie jest, ale uwalona może potęgować szarpnięcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie nie odpinałem akumulatora a jednak przez dwa nastepne dni była poprawa.

Jutro odepne akumulator i zobacze czy po podpieciu bedzie poprawa.

 

Dodano: 23 sie 2014 - 23:20

Puki co akumulatora nie odpialem ale przez ostatnie dwa dni jezdze na odpietym elektrozaworze i jest duza poprawa.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Dodano: 17 wrz 2014 - 22:21

Witam wszystkich. Przyczyną okazał się uszkodzony elektrozawór zmiennych faz rozrządu.

auto nie zamula, zrobiło się mocniejsze dynamiczne, zbiera się od najniższych obrotów,

szarpanie to ewidentnie wina kończącego się sprzęgła

Koszt oryginalnego elektrozaworu 450 zł:)

pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!