Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MII Kombi - co tu wybrać


Lewy

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli przymierzam sie do zmiany. Jako, że MII uwazam tylko w wersji kombi, wiec wybór mam nieco zawężony. Może to i lepiej.

Na początek znalazłem takie oto propozyce:

2.0 16V 2004r

1.6 16V 2003r

 

Czego się spodziewać po mniejszym silniku to juz z grubsza wiem. Ciekawe czym moze zycie popsuć :-P ten 2.0? Może nie ma zmiennych faz?

Co o nich myslicie. Moze coś rzuci się w Wam w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne przy czym pozostajesz to kolor auta :-P

 

jak dla mnie lepszą opcją jest 2.0, bo mocy nigdy nie za wiele, komfort jazdy zawsze większy, a spalanie nie jest dużo większe niż w 1.6, silnik 2.0 pochodzi chyba z laguny i z tego co wiem był jedną z mniej awaryjnych jednostek ostatnich lat bo nie miał żadnych fajerwerków w sobie

 

w egzemplarzu 1.6 duża szpara między maską a zderzakiem, cena netto i kratka z tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szpara :-> to chyba tak wygląda. Na innych egzemplarzach wydaje sie też dość szeroka. Cena brutto (chyba wieksza o 22%) jest nadal atrakcyjna.

Kolor chętnie wybrałbym inny, ale jakoś tylko takie mi sie wynajdują po wprowadzeniu kryteriów. Przypominałby mi poprzedniczkę. Tylko jak ja jej to wytłumaczę :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwólitrówka, już prawie zaklepana. Sprzedajacy to nie komis, tylko dział sprzedaży firmy Orbis Transport. To ich słuzbowe auta są tam wystawiane. Do wglądu dostałem długą listę napraw i różnych przeglądów od Killjańczyka.

Ze standardów to oczywiście: mikrostyki klamek, antenki klamek

Z blacharsko lakierniczych: prawy tył był zachaczony o bramę, na drzwiach kierowcy wandal wydrapał znak Zorro :( Do tego osłona pod silnikiem i plastikowe nadkola poległy po najechaniu po wichurze na jakiś konar.

Na wszystkie te naprawy są zgłoszenia do ubezpieczyciela i opis całej naprawy (znów u Killjańczyka).

Wybieram się jeszcze na przegląd auta do ASO: komputer, grubości powłok i ścieżka diagnostyczna.

Po odpaleniu sprawdziłem sobie jakie spalanie ma ten nietypowy motorek. Wyswietliło się 10l/100km. Jak na jazdę wozem służbowym to chyba nie tak duzo.

Błędów żadnych nie wyświetla. W srodku dwa felery: jeden z zapachów na nawiewie się chyba wylał i nieco zniszczył plastik pod nim, oraz pęknięta plastiowa osłona progu. Pewnie była demontowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wrecz przeciwnie. Uwazam, ze to bardzo przyzwoity wynik.

Na zlocik nie ma szans. Dopiero w poniedziałek zabieram go do ASO na sprawdzenie. Muszę się dowiedzieć jak jest ze zmainą rozrządu. Ten silnik ledwo sie mieści w komorze. Oby nie było tak, że do wymiany trzeba wyciągać silnik, bo to mnie trochę jednak do niego zniechęci. Tylko kogo sie o to spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i pierwsza rejestracja - 12.2004, czyli auto uzytkowane w sumie 3 lata.

 

Z ostatniej chwili. Cena stopniała do 29000zł :( Fakturę mam juz w domciu. Klamka zapadła. Będzie 2.0. Robię przelew i w poniedziałek jadę po auto.

Na dzieńdobry kilka rzeczy do naprawy, ale obgonię to raczej wytargowanymi pieniędzmi.

Silnik niestety posiada zmienne fazy rozrządu i słynne koło, ale działające nieco inaczej niż w 1.6 16V. Faza zmieniana jest o pewien stały kąt. W 1.6 zmiany są płynne. Plus jest taki prostszego rozwiązania, że nawet całkowita awaria, nie unieruchamia silnika. Jedynie nie mamy wtedy zmiennych faz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!