Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po wymianie sondy nadal ten sam błąd 0130


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pewien mechanik przy okazji sprawdzania innych rzeczy w moim samochodzie , Renault Scenic II, rok 2004, silnik 1.6 stwierdził , że coś jest nie tak z pierwszą sondą przed katalizatorem . Błąd : „0130 Sporadyczny. Sonda lambda przed katalizatorem , zwarcie do plusa zasilania” . Efekt taki ,że na tablicy rozdzielczej nie miałem żadnego komunikatu SERVICE , ale komputer testujący pokazał że pracuje ona tylko w zakresie 290-340 milivolt. Zalecił mi jej wymianę. Ta za katalizatorem pracuje poprawnie 70-680 milivolt. Kupiłem sondę Boscha , wymieniłem ją i niestety błąd ten sam. Moje auto ma na liczniku 127 tys km, więc sądziłem że jest możliwa usterka sondy, niestety ta stara była raczej sprawna.

Ta nowa też nie chce pracować w pełnym zakresie , coś tam pracuje ale w zakresie 460-550 milivolt. Coś jest nie tak , błąd można wykasować ale wraca ponownie. Czy może mieliście podobne przypadki ? Co może być tego przyczyną? W przyszłym tygodniu wybieram się w trasę w sumie 800 km, nie wiem czy powinienem się bać czy mogę jechać spokojnie bo pewnie to skutkuje trochę większym spalaniem. I jeszcze jedno, nie wiem czy ma to związek ale od jakiegoś czasu zauważyłem , że przy wybieraniu manetką różnych opcji na tablicy wkaźników nie ma średniego spalania , a kiedyś na trasie z ciekawości to sprawdzałem. Może ma to jakiś związek z niedomaganiem tej pierwszej sondy.

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!