Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III - prośba o opinię przed odbiorem


plooskiev

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Niedawno podjąłem decyzję o zmianie auta na Megankę kombi III z silnikiem 1.6 16v. Do decyzji przekonały mnie między innymi posty na tym forum, zaplanowałem więc, że będę się tutaj udzielał i spróbuję opowiedzieć zainteresowanym o problemach związanych z eksploatacją Meganki. To mój pierwszy post - dzień dobry! :)

 

Niestety - zmieniła się założona przeze mnie kolejność, i to ja muszę poprosić Was o pomoc i poradę.

 

W poniedziałek zaplanowano odbiór mojego samochodu w salonie pod Poznaniem. Byłem go zobaczyć w środę, kiedy dojechał na miejsce, i okazało się że po krótkim i intensywnym deszczu, lekko paruje prawa przednia lampa (w rogu od strony środka auta). Boję się, że będzie się to powiększać i lampa będzie zaparowana - druga była całkowicie sucha. Co więcej, boję się, że lampa może być gdzieś pęknięta lub uszkodzona w transporcie.

Zleciłem zwrócić na to uwagę na przeglądzie przed zakupowym - sprzedawca mówi, że sprawdzili, auto stoi w salonie i nic się nie dzieje, ale w "razie czego" będę mógł się zgłosić na uszczelnianie - unika zobowiązania się do wymiany lampy. Z drugiej strony zapewnia, że jeżeli problem będzie występował po uszczelnieniu przez ASO, lampa będzie się nadawała do wymiany w ramach gwarancji.

Część znajomych i rodziny mówi mi, żebym się tym nie przejmował, bo to normalne, druga część mówi aby nie odbierać auta od dealera (co nie do końca jest możliwe - podpisane papiery leasingowe, ubezpieczenie itd.). Jeżeli o mnie chodzi - boję się zbierającej się wilgoci w lampie i nie ukrywam, że jest to wkurzające, że kupuję nowe auto a mam identyczny problem jak w moim starym aucie...

 

Załączam zdjęcie lampy w momencie gdy zauważyłem parowanie - póki co nie jest to coś wielkiego.

thumb_hosting_zdjec_1409408872__lampa.jpg

 

Co byście zrobili na moim miejscu?

Z góry dzięki za wszelkie opinie!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lampa w III też delikatnie parowała. Zdjąłem dekielek od żarówki, pojeździłem trochę na światłach mijania i drogowych, lampa się nagrzała, ostygła, zamknąłem dekielek i po sprawie, problem nie wrócił.

Ja bym auto odebrał, w końcu będziesz miał gwarancję, jak się powtórzy to Ci wymienią na nową i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!