Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwny huk w skrzyni biegów


nero-15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na samym początku informuję że mam auto z automatyczną skrzynia biegów (cztero stopniową), a podobny wątek był na forum ale bez odpowiedzi i chodziło tylko o komunikat.

Co jakiś czas (co 1-2-3 tygodnie) podczas jazdy, bez żadnych zewnętrznych przyczyn w skrzyni biegów coś głośno huknie. Dźwięk i efekty taki jakbyśmy przy dużej prędkości zrobili redukcję biegu i szybko puścili sprzęgło nie dając wcale gazu. I przypuszczam że właśnie to jest przyczyną owego huku. To co udało mi się zauważyć w danej chwili to:

1. Huk, szarpnięcie, wzrost obrotów

2. Kontrolka serwis plus komunikat "boite vitesses a controller"

3. Auto nie chce ponownie wrzucić wyższego biegu, natomiast redukcję przeprowadza bez problemu

4. Po przełączenie gałki "biegów" na pozycję zmiany ręcznej, nie wyświetla się na jakim biegu jedziemy, nie działa redukcja ani bieg wyższy

5. Jak na razie do zdarzenia dochodzi przy prędkości 70-80km/h

6. Po ponownym uruchomieniu silnika auto działa jak gdyby nigdy nic.

Czy ktoś z was może wie o co chodzi, co to za usterka i jak ją usunąć? Dodam że po podłączeniu u mechanika do komputera owego błędu nie widzi. Mechanicy nie wiedzą co to jest. Niedługo czeka mnie daleka podróż i boje się że coś takiego stanie się przy dużej prędkości na autostradzie a skrzynie wie wytrzyma redukcji na 3 bieg przy prędkości 140km/h. Bardzo proszę o jakąś radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujniki prędkości obrotowej w skrzyni. Powinieneś mieć dwa, jeden na wałku wejściowym, drugi na wałku wyjściowym. Możliwe, że się zabrudziły lub gdzieś przewody od nich mają przebicie na izolacji (pęknięta izolacja).

Od razu dodam...

Nie pytaj mnie, gdzie one są dokładnie. Nie wiem, mam inne auto z inną skrzynią automatyczną...

I najlepiej zabierz się za to jak najszybciej, ponieważ takie szarpnięcia i huk przy tym, mogą spowodować rozpadnięcie się kosza lub przekładni planetarnej. A wtedy koszt naprawy doprowadzi Ciebie do palpitacji serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!