Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż klimatyzacji - samodzielny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Znalazłem informację na forum odnośnie montażu klimatyzacji w Megane I ale niekt nie napisał czy można to zrobić samemu ?? Posiadam "woła" roboczego Megane I ph II od nowości w rodzinie rocznik 99 silnik 1.6 16v problem bo nie ma klimatyzacji... nie wchodzi w grę sprzedaż bo dostanie się za niego grosze, a w tym roku trochę w niego włożyłem bo cala blacharka była w stanie tragicznym :( Teraz jest jak nówka ! tylko ten brak klimy... Na codzień jeżdże Laguną III więc Megane jest bardziej do zadań specjalnych :) ale i tak klimatyzacji brakuje. Znalazłem kompletny zestaw klimatyzacji do Megane I Ph I mam nadzieję, że lift nie robi różnicy :) Czy można taką klimę zamontować samodzielnie ?? nawet gdyby miało to trwać miesiąc :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie mam o tym pojęcia :) tzn zamontować, zamontuje :) ale sprawami elektryki i lutowaniem zajemie się elektryk :) po prostu nie opłaca mi się wydawać 2000 zł na montaż w serwsie skoro samochód ma już swój wiek i cenę stosunkowo niską :) Jeszcze jedno czy w Megane I ph II występował climatronic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graty od 1,6 8V prawdopodobnie będa pasować, ale tylko częściowo. Mocowanie do silnika i kompresor klimy może być inny (a raczej na pewno będzie).

Najlepiej dorwać dawcę po lifcie - wtedy przekładanie plug&play. Instalację silnika też warto wziąć i pod deskę też - to nie są drogie rzeczy, a sporo życie ułatwią. Komputer wtrysku musi mieć możliwość włączenia klimatyzacji bo inaczej nie będzie podnosić obrotów "na luzie" i silnik może gasnąć.

Jak nie czujesz się na siłach, żeby to robić samemu to kasę wypłacisz mechanikowi - on tego za pół darmo nie zrobi bo pracy jest sporo, a być może będą też poprawki.

Climatronica nie było w megane I phII, ale był w scenicu po lifcie i być może jest szansa, żeby założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Endu takie zapytanie jak wygląda samo podłączenie jest już instalacja w aucie czy trzeba dorabiać/ wymieniać? I jak wygląda sprawa z kompem, w które miejsce ją podpiąć bo przyznam szczerze, że chce się zabrać za wrzucenie klimy, bo nie lubię się gotować w autku ale nie wiem jak to wygląda od strony technicznej.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, chciałbym zamontować klimę do swojego auta gdzie jej teraz nie mam. Jakie części będę potrzebował i jaki jest orientacyjny ich koszt? Montaż chciałbym przeprowadzić we własnym zakresie. Mam teraz Megane I ph II 1.4 16v. Auta nie chce sprzedawać gdyż nie dawno wsadziłem gaz do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mi się udało zakupić komplet za 250zł na allegro do megane w zestawie była sprężarka łapa silnika pompa wspomagania chłodnica skraplacz parownik cały tunel powietrzny z dmuchawą i panelem dokupiłem tylko oryginalną wiązkę silnika i doprowadziłem 4 kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!