Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 2,0 DCI


martini0030

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Noszę się z zamiarem zakupu Megane II 2,0 DCI prośba do kolegów którzy użytkują takie samochody z tym silnikiem o informacje na temat kosztów eksploatacji głownie mam na myśli spalanie. Pokonuję rocznie ok 40 tyś km i ma to dla mnie dość duże znaczenie.

Mam na oku nawet taką co sądzicie?

 

http://otomoto.pl/renault-megane-100-bezwypadkowy-full-opcja-187-tys-km-C34409978.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissanowski diesel jest lepszy od pozostałych konstrukcji renault. Co do auta z linku. Przód spasowany niedokładnie i praktycznie tyle widać na zdjęciach. Cena+opłaty - tu raczej dałbym spokój takim oszałamiającym ofertom. Ten sprzedawca wystawia inne auta również nieopłacone.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie rok użytkuje Megane kombi 2.0dci i jestem bardzo zadowolony, silnik dynamiczny, części eksploatacyjne na normalnym poziomie, jeśli chodzi o spalanie to tym autem poruszam się głównie po mieście. Kilka tras zrobiłem Laguną 3 2.0dci i tutaj udało mi się zejść do 5,8L/100km, średnie spalanie na trasie przy normalnej jeździe nie przekraczało 6,5L/100km. Myślę że w Megance można by pokusić się o lepszy wynik :)

W sprawie auta z linka to jedyne co mogę napisać to że moją Megi z 2006 roku z udokumentowanym przebiegiem niecałe 120 tys. km w stanie niemal idealnym wyceniam na znacznie więcej.

Edytowane przez dziab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą wyżej, jak na ten rocznik to bardzo tania ta Megana!! Moja Megane CC z 2008r. jest prawie dwa razy droższa! Więc jak na moje coś jest nie tak z tym autem! Albo sprawdzić go absolutnie dokładnie, bo książki serwisowe to każdy handlarz może sobie zrobić. Powodzenia. Daj znać co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje , że rzuciliście okiem na ogłoszenie faktycznie cena trochę niska i kilka mankamentów już widocznych na zdjęciach. Odpuściłem sobie ten egzemplarz. Szukam nadal ale zastnawiam się jeszcze nad wersją 1,5 dci 105KM jednak większość egzemplarzy nie spełnia moich wymagań pod kątem wyposażenia. Jeżeli chodzi o 2 DCI znalazłem jeszcze taką ciekawostkę. CO sądzicie?

http://otomoto.pl/renault-megane-2-0dci-150ps-xenon-alufelgi-lift-C33970122.html

 

Do kolegi:

Już prawie rok użytkuje Megane kombi 2.0dci i jestem bardzo zadowolony, silnik dynamiczny, części eksploatacyjne na normalnym poziomie, jeśli chodzi o spalanie to tym autem poruszam się głównie po mieście.

pytanko ile to pali po mieście ? jeżdzę 60% trasa 40 miasto :)pytam ponieważ naczytałem się w internecie , że Meganka 2,o DCI cieżko zejść poniżej 6L. nawet na trasie czy to prawda?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do spalania, to w zeszłym roku na trasie Kraków-Gdańsk, przy 5 osobach i pełnym bagażniku wyszło mi 5,6l/100km. Cykl mieszany 60% trasa/40% miasto wychodzi mi ok 6,5-6,7l/100km.

Co do samego silnika, to zdecydowanie najlepszy dCi z całej gamy Renault. 3 lata użytkowania, a oprócz części eksploatacyjnych wymieniany tylko olej i filtry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!