Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze sprzęgłem?


Barteklbn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość duży problem ze swoim autem.

A więc, wracałem z pracy do domu gdy nagle ledwo usłyszałem stuk (głośna muzyka). Po tym wchodziły mi tylko dwa biegi, 1 i 2. Samochód normalnie jechał dalej, co prawda 30km/h ale jechał, pod samochodem i pod maską wszystko było w porządku, nie słyszałem już też później żadnych niepokojących dźwięków, aż znowu nagle kilka km dalej coś jakby pękło, samochodem zaczęło szarpać aż zgasł. Od tamtej pory słychać jest dziwne głośne piski, jak wcisnę sprzęgło to robią się one ciche, ale też nie znikają. Dodatkowo gdy samochód jedzie słychać też jakby "coś rozszarpanego ocierało o coś" na luzie lub na biegu, bez różnicy. Zaznaczam, że samochód normalnie odpala. Szczerze mówiąc myślę, że to sprzęgło ale wolałem zapytać tutaj, aby mieć pewność ponieważ zanim zabiorę się do rozkręcania chcę wiedzieć czy to sprzęgło i czy ewentualnie coś jeszcze mogło zostać uszkodzone.Moje pytanie jest następujące, wie ktoś może co mogło się zepsuć? I jeszcze pytanie czy "wykonalna" jest wymiana owej zepsutej części samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te dźwięki to dziwne piski, jak mam wciśnięte sprzęgło to są ciche, jak puszcze to są strasznie głośne.

Pomimo wszystko dalej 1 i 2 bieg wchodzi, reszta biegów jakby ich w ogóle nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 400 tys. km, i ani razu nie wymieniałeś oleju w skrzyni biegów która raz na 50 tys. km się zmienia. Gdzieś było badanie oleju w skrzyni biegów w fiacie 126p po 50 tys. km okazało że olej zawierał w 30% wody i 20% zanieczyszczenia i ochrona blisko zeru....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mam następne pytanie.

Czy skrzynia biegów, sprzęgło i inne elementy ze scenica z 1997 roku 1.6 benzyna będą pasować do mojego z 1999 roku 1.9 diesel?

Bo w sumie mój samochód jest już w słabym stanie technicznym i zastanawiam się nad zakupem drugiego scenica i przełożeniem części z niego do swojego, ale ciężko znaleźć w lubelskim 1.9 diesel'a w przystępnej cenie, stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to dobrze nie wyjdzie taka przekladka z benzyny na diesela bo po 1 benzyna ma inne przelozenia niz diesel inne obroty silnika i inny moment obrotowy. Chyba że chcesz mieć benzyne ale to będziesz musiał wszysciutko wymieniac.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wie ktoś skąd mògłbym taką książkę pobrać?

Chodzi mi o silnik diesela bo tych z silnikami benzynowymi jest pełno,

 

Dodano: 19 lis 2014 - 18:06

Dowiedziałem się już jaka skrzynia siedzi w mojej reni. Próbowałem szukać tabliczki lub oznaczenia na założonej skrzyni ale nic nie znalazłem i wystarczył telefon do aso i podanie nr VIN. Więc mam skrzynię o oznaczeniu JC5 103.

Wie ktoś o jakim oznaczeniu skrzynie mógłbym zastosować jako zamienniki?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!