Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana linek biegów ( mechanizmu )


sadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych kolegów

Szukałem na forum oraz w google i nigdzie nie znalazłem jakiegokolwiek manuala lub odpowiedzi na temat wymiany mechanizmu zmiany biegów w megane II . W związku z tym że takie autko znajomego trafi do mnie po niedzieli zwracam się do kolegów o porady związane z w/w wymianą . Czy do odkręcenia mechanizmu trzeba zdjąć cały tunel czy kaseta wyjdzie przez otwór od gałki biegów ??? Kolejne pytanie jest o regulację linek - jak się to robi i czy są jakies trudności z tym związane . W megane II kolegi brak jest wstecznego a biegi 2 i 4 mają takie przełożenie do tyłu jak w jelczu . Do przodu krótki skok a do tyłu sporo miejsca . Decyzja padła na wymianę mechanizmu ( używany z portalu aukcyjnego ) dlatego prosze o wszelkie porady związane z demontażem tunelu , wymianą mechanizmu i ewentualną regulacją . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zassij i sprawdź w serwisówce, jest w 2 częściach na tej stronie w downloadzie:

http://megane.com.pl/files/category/3-dokumentacje/page__sort_by__ASC__sort_key__file_name__num__10__st__20

A dokładnie to czego szukasz jest w części I, dział podwozie, dokument 37A STEROWANIE ELEMENTÓW MECHANICZNYCH

i tam dwie serwisówki

Zewnętrzny drążek zmiany biegów i linka sterowania zewnętrznego skrzyni.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie kolego o to właśnie mi chodziło . Pozdrawiam

 

Dodano: 05 lis 2014 - 22:01

Pobrane materiały były bardzo pomocne ale czasem dla przeciętnego kowalskiego nie zrozumiałe . Napiszę po swojemu jak zabrać się za wymianę mechanizmu biegów lub samej linki . Może częśc kolegów uzna że powtarzam manuala ale może kiedyś komuś się przyda . Na początek brudniejsza robota . Wchodzimy do kanału popuszczamy 2 śruby od łącznika elastycznego z przedniej części rury wydeczowej ,( odkręcamy tylko jedną lewą ) następnie dla łatwiejszego demontażu odkręciłem 2 śruby 6 ( klucz 10 ) od poduszki tłumika z tylnej części wydechu . Wydech śmiało się utrzyma . Odkręcamy osłonę termiczną nad tłumikiem i ją demontujemy . Odpinamy linki ze skrzyni wciskając dwa wypusty obok główki . Aby zdjąc pancerz z uchywytów należy pociągnąć do tyłu za mały element Jest on za tym plastykiem który jest wsadzony w uchwyty na skrzyni i nie widać go za dobrze patrząc pod maską . Teraz do kabiny . Fotele na max do przodu i odkręcamy tunel . Dwa wkręty torx po bokach na tylnej części . Podnosimy schowek i ściągamy plastyk który osłania dźwignię ręcznego i ten wcześniej w stronę kokpitu . Odkręcamy 2 wkręty torx pod zaślepką na złącze diagnostyczne . Sciągamy górną część plasyku - odpiąć złącze zapalniczki . Pod spodem również pod złączem diagnostycznym są 2 następne torxy i je również odkręcamy . Wcześniej należy zdjąć gałkę od biegów - ciągnąć bardzo mocno do góry . Odłożyc cały tunel . Odkręcić 4 śruby 8 ( klucz 13 ) mocujące mechanizm biegów . Wcisnąć 4 ząbki po 2 z każdej strony w dolnej części mechanizmu . Mechanizm spadnie w dół . Dodam że osłony pod silnikiem nie zdejmowałem całej a tylko 2 śruby z tyłu i odgiołem aby ułożyć nowe linki. Powodzenia w naprawie .

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!