Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic rx4


darek1971

Rekomendowane odpowiedzi

lepper_pl, kiedyś się dowiadywałem o "zwykłego" scenica, części z giełdy ok 2500-3000zł + przespawanie ściany grodziowej. RX4 pewnie drożej bo to rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy ktoś może mi powiedzieć czy warto kupić scenica 4x4 i ewentualnie jak można go sprawdzić przy zakupie?[shadow=brown:a4709e15e8][/shadow:a4709e15e8][glow=brown:a4709e15e8][/glow:a4709e15e8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mój mechanik ma takiego Rx4 i sobie bardzo chwali silnik 2,0 16V gnębią go standardy cewki (mówił że wymieniał juz 2 razy cały komplet) i wycieki ze skrzyni po 3 próbach uszczelnienia dał sobie spokój z usuwaniem zapocenia skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
cięcie

Z tymi cewkami to dziwne, bo w 2,0 16V standardowo montowano DENSO, które raczej się nie psują (u mnie nadal fabryczne i nic im nie dolega).

 

Na naszym forum nie cytujemy w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadamy. :mrgreen: To nieładnie przedrzeźniać przedmówcę. :D Zapoznaj się z regulaminem w tej kwestii. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Może ktoś mi dokładnie wytłumaczy o co chodzi z tylnym wałem?

Jaki jest z nim problem?

Mam warsztat, budujemy i przerabiamy auta w teren i zrobienie nawet nowego wału to nie problem, a koszt nie taki duży, wiec nie bardzo rozumiem skąd takie koszty wału do RX4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padają podpory wału, które są niewymienne i teoretycznie powinno się wymienić cały wał.

Jednak są firmy, które przerabiają wały i adoptują podpory z innych aut, dzięki czemu stają się one wymienne.

Zdarzają się też usterki tłumika drgań, który jest przy tylnym dyferencjale i to też nadaje się do przerobienia.

Krzyżaki też nie są wieczne, ale znowu znaleziono na nie sposób i dopasowano z innych aut.

Wyrabia się też łącznik gumowy na wale i znowu znaleziono sposób na ich wymianę.

Podobno jeden z tłumików drgań i łącznik gumowy pasują od Mercedesa W124.

Wszystkie te usterki skutkują drganiami wału.

Jak rozpracujesz tani sposób usuwania tych usterek, to daj znać na forum.

Mechanicy proponują regenerację w cenach 200-1500 zł, ale nikt nie zdradza jak to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na tym forum, znalazłem adres do gościa pod Krakowem, który przerabia go za około 300zł z dwóch wałów od Poloneza, krzyżaki robi smarowane itp. Jak będzie potrzeba to poszukam gdzieś go zapisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Jestem nowy na forum, a pojawiłem się tu bo szykuję się do zakupu RX4. Będę wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące zakupu/naprawy/wymiany wału. Bardzo proszę o namiary na tego magika spod Krakowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dycha proszę bardzo, cytat z tego forum lub z PIKUR-a:

...Nie dajcie się naciągnąć na wał ze sklepu lub salonu! To wydatek około 4000zł!!! W Krakowie na rybitwach jest spec, który zrobił mi wał do RX4 wykorzystując dwa wały od POLONEZA. Patent naprawdę działa!!! Kosztowało mnie to 600 zł. Teraz wszystko jest rozbieralne i da się wymieniać podpory, oraz krzyżaki, a całość jest na kalamitkach do smarowania. Jak chcecie namiar, to piszcie: [email protected]

Osobiście zapytaj, może masz w pobliżu jakiś warsztat a o nim nie wiesz, ja przypadkiem znalazłem taki warsztat wśród miłośników błota na autach z napędem 4x4. Jeszcze jest suchorz z naszego forum, on sam osobiście przerabia, ale on z nad morza, więc za daleko.

http://megane.com.pl/suchorz-rx4-19dci-200...mon-vt26638.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Faktycznie poszukam też w swojej okolicy. Ale zanim zrobię coś z wałem to najpierw muszę kupić samochód .... a to może jeszcze trochę potrwać bo wybredny jestem ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście scenica rx4 bym nie polecił. Renault nigdy nie miało aut 4x4 a scenic to pierwszy model. Ta firma nie słynie z takich samochodów. To jest po prostu taki psikus, zrobili bo chcieli zobaczyć. Dużo się tego nie sprzedało, a jakoś specjalnie nie przemawia do mnie jedyne autko z napędem 4x4 od renault. Chociaż teraz to nie wiem jeszcze czy Koleos (czy jakoś tak) nie ma 4x4.

Ja osobiście renault już chyba drugi raz nie kupię. Zawiodłem się na dopasowaniu elementów, wykonaniu ogólnym i takich pierdołach jak np plastiki. A to tylne zawieszenie to masakra jakaś, belka 4 drążkowa?? Jakby nie można było dać zwykłych sprężyn.

Ogólnie francuza już chyba drugi raz nie wezmę, a skoro w mojej megance są takie udziwnienia to podejrzewam że w tym rx4 też będą i ich ewentualna naprawa tania nie będzie.

Jak chcesz to sobie np zobacz fronterę jeszcze, albo jakąś toyotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!